×

Schody – ważny element wystroju wnętrza

Schody – ważny element wystroju wnętrza

Współczesne budownictwo domów jednorodzinnych opiera się otwartej przestrzeni pozwalającej na urządzeniu salonu i sąsiadującej z nim otwartej kuchni w dowolnie wybranym przez właścicieli stylu. Ważnym elementem tej przestrzeni stają się schody prowadzące na wyższe kondygnacje domu, które sytuowane są bardzo często właśnie w salonie.

Bez względu na to jaką aranżację wnętrza wybiorą użytkownicy danego domu, klasyczną, nowoczesną, rustykalną czy jeszcze inną, do każdej pasować będą przede wszystkim schody drewniane. Bez znaczenia jest też kolor wnętrza, jako że odcieni drewna jest na rynku tak ogromne bogactwo, że łatwo dobrać je tak, by całość nabrała harmonijnego wyglądu. Dodatkowo w każdej chwili można odcień zmienić lakierując powierzchnię drewna nowym lakierem.

Drewno jest surowcem niezwykle przyjaznym, również dla osób cierpiących na alergie tworząc unikalny mikroklimat we wnętrzach. Jest ciepłe w dotyku, a przy odpowiedniej konserwacji może cieszyć oko wiele dziesiątek lat. Drewniane schody nadają wnętrzu elegancji i i niepowtarzalnej estetyki.

Innymi zaletami schodów z drewna jest łatwość dopasowania ich kształtu do wielkości jaką dysponuje się we wnętrzu na ten konkretny element architektury oraz nieograniczoną praktycznie możliwością komponowania tego surowca z innymi materiałami jak np. metal.

Schody z drewna są też najlepsze w przypadku powiększenia domu parterowego o poddasze użytkowe czy o kolejną kondygnację. Można je z łatwością wkomponować w już istniejące wnętrze, a prace montażowe nie muszą powodować wyłączenia części domu z użytkowania na czas wstawienia schodów.

Na rodzimym polskim rynku największą popularnością przy wyborze gatunku drewna, z którego będą wykonane schody cieszy się dąb i jesion.

Jedna z firm produkujących schody drewniane Styl drzewa zajmuje się kompleksowo produkcją, dokonaniem pomiarów w domu klienta, doradztwem w zakresie prawidłowego i estetycznego wykończenia wybranych elementów wnętrza oraz montażem dębowych schodów, ale też podłóg i drzwi z tego samego gatunku drewna. Firma udziela gwarancji na każdy produkt oraz zapewnia pogwarancyjną obsługę.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter