×

Segmentowe bramy garażowe a różne style architektoniczne

Segmentowe bramy garażowe a różne style architektoniczne

Segmentowe bramy garażowe to bramy najbardziej popularne, jeśli chodzi bramy o zautomatyzowane. Początkowo, ich użytkownicy przede wszystkim przykładali uwagę do tego, by były to bramy funkcjonalne oraz bezpieczne. To zapewniało ich komfort użytkowania. Natomiast, aktualnie klienci przykładają uwagę także do ich designu.

Dopasowanie bram segmentowych do różnych stylów architektonicznych

W nowoczesnym budownictwie garaże są najczęściej zintegrowane z całą bryłą budynku, w związku z czym wygląd bramy zaczął mieć większe znaczenie. Kiedyś, kiedy w starym budownictwie bramy były z tyłu budynku to nie liczyło się to aż tak bardzo, lecz w tej chwili trendy uległy zmianom. Ciepłe, wygodne w użytkowaniu i estetyczne bramy,w których montowane są napędy do bram to standard z jakiego warto zdawać sobie sprawę. Tak naprawdę, brama garażowa stanowi niemałą część budynku, w związku z czym powinna perfekcyjnie komponować się ze stylistyką domu pod względem przetłoczeń, faktury, deseniu, czy kolorystyki. Klienci mogą decydować się też na indywidualne zamówienia, i wtedy albo brama będzie jednolita z całą bryłą, albo pojawi się na niej jakiś interesujący, wyróżniający akcent. Bramy bez tłoczeń są bardzo eleganckie, i jeśli ktoś ma dom zaaranżowany klasycznie, to na pewno sprawdzą się w takim miejscu idealnie. Jednocześnie, brak tłoczeń podkreśla modernistyczny wygląd budynku. Bramy z wąskimi tłoczeniami producenci proponują natomiast do budynków o mieszanych stylach architektonicznych. Można też decydować się na szerokie tłoczenia, pasujące do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury mieszkaniowej. Są to wzory odważne, jakie przykują uwagę. Ostatnio, producenci oferują też wzory w kasetony, pasujące do domów w stylu rustykalnym. Podkreślają one urok klasycznych rozwiązań.

Kiedy dobierze się już tłoczenia bramy to nie mniej ważne będzie to, aby dopasować jej kolor. W tym przypadku również będzie w czym wybierać, ponieważ wiodący producenci mają w swojej ofercie aż ponad 200 kolorów bram, z różnymi kombinacjami w ogólnym projekcie. Można dzięki temu kolorystycznie dobrać bramę do rozwiązań klasycznych, nowoczesnych i mieszanych. Jeżeli zaś rzeczywiście chcemy mieć pewność co do trafnego wyboru, to trzeba pamiętać o paru wskazówkach. Po pierwsze, kiedy nie chcemy aby brama zbyt się wyróżniała to warto dobrać jej kolor zbliżony do koloru elewacji. I w tym przypadku warto też wybrać bramę bez przetłoczeń. Natomiast, kiedy chcielibyśmy żeby brama się wyróżniała to tutaj trzeba wybrać kolor bramy kontrastujący z elewacją. Później pozostanie tylko zadbać o to, aby dobrać idealnie przystosowane napędy do bram i nie będzie potrzeby przejmować się funkcjonalnością oraz designem konkretnej bramy.

Wizualna wartość bram segmentowych

Wizualna wartość bram segmentowych jest nie do zakwestionowania. Sami producenci jeszcze jakiś czas temu nie zwracali na to uwagi, aczkolwiek teraz sporo się zmieniło. Wiedzą oni, że brama również designersko musi być bez zarzutu. Przetłoczenia wykonane w powierzchni segmentów okazują się kluczowe. Mogą one być: kasetonowe, poziome wąskie, poziome średnie, poziome szerokie, podwójne, jak i potrójne. Można też wybrać bramy gładkie, o wyglądzie minimalistycznym. Producenci podpowiadają, że kolorystyka bramy powinna być zbliżona nie tylko do drzwi wejściowych, ale również do okiennic, czy ścian lub dachu. Ostatnim trendem jest również umieszczanie przeszkleń w bramie, zwłaszcza w wysoce nowoczesnych budynkach. Przeszklenia te nie tylko są widowiskowe, ale też praktyczne, ponieważ wpuszczają więcej światła do ciemnych garaży. Najczęściej przeszklenia takie wykonuje się z podwójnych szyb akrylowych. Mogą one być: gładkie, fakturowane, przezroczyste lub kolorowe.

Hitem w ostatnim sezonie są intarsje, czyli wstawki z innego materiału, chociażby takiego, jaki imituje stal lub naśladuje drewno. Faktycznie, wizualnie prezentuje się to nad wyraz dobrze. Intarsje wykonuje się na bramach, na których znajdują się potrójne przetłoczenia. Rozmieszczone mogą być bądź to na całej szerokości bramy, bądź na jej brzegach, w zależności od życzenia klienta. Są one wyjątkowo ciekawe designersko, dlatego wpłyną na całościowy wygląd budynku.

Jak widać, teraz w dziedzinie bram wszystko dynamicznie się rozwija. Same napędy do bram wykonywane są dokładnie, z zachowaniem największej dbałości o szczegóły, po to, by były bezpieczne i maksymalnie funkcjonalne. A to, jak bramy się prezentują również jest imponujące. Wygląd bramy zyskał na znaczeniu. W tej chwili mało kto powie, że brama jest nieestetyczna. Natomiast, klienci wybierając bramę widzą, jak wiele mogą zyskać. Jest to ważne, chociażby ze względu na to, że nowoczesne domy to domy,w których brama jest wyeksponowana. Znajduje się na przodzie budynku. Z tego względu, trzeba zwracać uwagę na dobór bramy, jej przetłoczeń i dodatkowych elementów designerskich na równi z całą automatyką. Kiedy w ten sposób dobierzemy bramę to nie będziemy musieli się przejmować, że nie spełni ona swoich zadań użytkowych i wizualnych. Będziemy się nią cieszyć bardzo długo.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.