×

Serwis ekspresów do kawy jako zapewnienie sprawnie działającego sprzętu na lata. Co to jest serwis ekspresów do kawy i dlaczego warto go wykonywać?

Serwis ekspresów do kawy jako zapewnienie sprawnie działającego sprzętu na lata. Co to jest serwis ekspresów do kawy i dlaczego warto go wykonywać?

Kawa to napój sporządzany z ziaren krzewu, który rośnie w gorących krajach. Jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Ludzie piją kawę do śniadania, obiadu i kolacji, a nawet między posiłkami. Wiele osób uważa, że picie kawy nie pozwala im zasnąć przez długie godziny w nocy. Uważa się również, że ma ona wiele innych korzyści dla zdrowia.

Pierwszy ekspres do kawy został wynaleziony we Francji w 1810 roku. Nazywał się Le Grand Café i mógł pomieścić wystarczającą ilość kawy, aby podać dwanaście filiżanek naraz!

Café to po francusku „kawiarnia”. Pierwsza kawiarnia otworzyła swoje drzwi w Konstantynopolu (obecnie Stambuł) w 1554 roku. Ludzie tłumnie odwiedzali ten nowy lokal, ponieważ serwowano w nim nowy, gorący napój zwany „kawą”.

Nie bez znaczenia jest to, że tak wiele mówi się o kawie. Wiemy o niej coraz więcej, pijemy znacznie bardziej zróżnicowane napary na co dzień – nie tylko w kawiarniach, ale coraz chętniej używamy ekspresów do kawy w domach. Warto więc wiedzieć jak dobrze zadbać o nasz sprzęt.

Ekspres do kawy – zasada działania, rodzaje ekspresów do kawy

Ekspres do kawy jest urządzeniem, które wykorzystuje ciepło do parzenia kawy. Ekspres do kawy może składać się z jednej lub więcej komór, w których przygotowywana jest kawa. Najczęściej składa się z filtra, zbiornika na wodę i elementu grzewczego do gotowania wody. Podstawowa zasada działania jest dość prosta: wsypujemy zmieloną kawę do filtra, wlewamy wodę do zbiornika i włączamy urządzenie. Po pewnym czasie para z gotującej się wody przechodzi przez filtr z mieloną kawą, w wyniku czego powstaje skoncentrowany napój – kawa parzona.

Ekspres do kawy może mieć różne konfiguracje w zależności od przeznaczenia, sposobu parzenia i cech konstrukcyjnych. Dlatego też obecnie bardzo popularne są ekspresy do kawy typu drip. Istota tej metody przyrządzania napoju jest następująca: gorąca woda powoli przechodzi przez zmielone ziarna kawy, a następnie trafia do specjalnego pojemnika – kolby lub szklanego dzbanka, w którym podajemy zaparzoną kawę. Innym popularnym rodzajem urządzenia do przyrządzania napojów typu espresso jest automatyczny ekspres do kawy. W tym przypadku gorąca woda (para wodna) pod ciśnieniem przechodzi przez zmielone, palone ziarna i tworzy skoncentrowany napój – espresso. Istnieją również ekspresy łączone, które pozwalają na przygotowanie w jednym urządzeniu zarówno tradycyjnych napojów typu drip, jak i napojów typu espresso z mielonych, palonych ziaren.

Serwis ekspresów do kawy. Korzyści płynące z serwisowania ekspresów do kawy

Korzyści z serwisu? Głównym powodem jest to, że w przeciwnym razie, maszyna zacznie się psuć. Nie jest ona zbudowana tak, aby trwać wiecznie – co jakiś czas potrzebuje trochę uwagi. Z upływem lat części zużywają się i wymagają wymiany. A jeśli nie będziemy regularnie serwisować swojej maszyny, w końcu się zepsuje i zajdzie konieczność jej wymiany w całości! To może skończyć się kosztem tysięcy złotych – pieniędzy, które można lepiej wydać kupując kolejny ekspres do kawy lub przeznaczając te pieniądze na szaloną podróż.

Należy serwisować swój ekspres do kawy. Konserwacja ekspresu do kawy ma kluczowe znaczenie dla produkcji wysokiej jakości espresso. Jeśli będziemy konserwować ekspres, będzie on produkował kawę o lepszym smaku. Nie tylko będziemy mieć lepszy smak produktu, ale zaoszczędzimy pieniądze na częściach zamiennych i naprawach. Ekspresy do kawy są skomplikowanymi urządzeniami, które wymagają regularnej konserwacji. Wielu właścicieli ignoruje ten fakt, dlatego często muszą wymieniać lub naprawiać swoje urządzenia, co wiąże się z większymi kosztami.

Serwis ekspresów do kawy, naprawa ekspresu do kawy. Profesjonalne usługi dotyczące serwisowania i naprawy ekspresu

Proces serwisowania ekspresów do kawy jest dość prosty i z reguły wygląda podobnie. Najpierw należy zadzwonić pod numer działu obsługi klienta lub zalogować się na stronie internetowej i zgłosić jaką usługą jesteśmy zainteresowani – może to być regularny serwis ekspresu do kawy lub reklamacja i chęć naprawy urządzenia. Tam zostaniemy poproszeni o podanie szczegółów, takich jak marka i model ekspresu do kawy oraz charakter problemu. W zależności od firmy, ekspres należy dostarczyć do siedziby lub zamówić kuriera, który zrobi to za nas. Na miejscu technik sprawdzi urządzenie i powie, co należy zrobić, aby znów działało prawidłowo. Jeśli sprzęt można naprawić na miejscu, naprawi je na miejscu. W przeciwnym razie odeśle w ciągu kilku dni gdy wykona naprawę. Wybierając serwis ekspresów do kawy warto kierować się do takiego, który wykonuje serwis i naprawę ekspresów różnych marek. Dobrze żeby oferta zapewniała możliwość naprawy i serwisu najczęściej używanych modeli – ekspresów marki Jura, Nivona, Siemens, Saeco, Melitta, Delonghi czy Philips.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter