×

Skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem lub kradzieżą

Skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem lub kradzieżą

zamek-do-drzwiWłamania i kradzieże są zmorą właścicieli domów jednorodzinnych, do których dochodzi najczęściej w okresie urlopowym. Jakie rozwiązania i sposoby powziąć, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom podczas urlopu?

Jak najczęściej zabezpieczamy swoje domy?

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być poproszenie znajomych lub serdecznym nam sąsiadów o to, aby ci doglądali co jakiś czas nasz dom. Włączali światła, pilnowali ogrzewania, sprawdzali pocztę czy skosili trawę. W ten sposób można odstraszyć potencjalnego złodzieja, który nie od razu zobaczy, że dom jest pusty lub zaniecha dalszych działań z uwagi na opiekę zaprzyjaźnionych nam osób.

Innym sposobem zabezpieczenia dobytku jest wybór specjalnej stolarki otworowej, która posiada dodatkowe rozwiązania technologiczne, potwierdzające specjalne właściwości antywłamaniowe. Wydaje się to właściwym krokiem, gdyż do większości włamań dochodzi właśnie przez okna. Bardzo często wybieramy również rolety zewnętrze o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei drzwi balkonowych czy wejściowych instalujemy specjalne drzwi oraz zamki.

Prawidłowe rozwiązania – alarmy i monitoring

Wspomniane powyżej rozwiązania są skuteczne, lecz mają znikome właściwości prewencyjne. Czujne oko sąsiada również nie zawsze spogląda przez płot, a w nocy śpi tak jak inne zaprzyjaźnione nam osoby. Tak naprawdę potrzebujemy rozwiązania, które 24 godziny na dobę będzie strzec naszego mienia. Dlatego właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż alarmów oraz instalacji monitoringu. Wyjaśniamy dlaczego.

Prawidłowo działający alarm nie powinien być montowany tylko w oknach w postaci czujników, wykrywających wibracje, ale także w wybranych miejscach w trawniku. Czujniki rozpoznają nacisk stóp człowieka i w ten sposób informują stosowne służby. Istnieją sposoby pozwalające na zakłócenie pracy czujników i centrali, dlatego warto wybrać różne sposoby komunikacji np. GSM oraz PSTN. W ten sposób zanim dojdzie do uszkodzenia mienia stosowne służby informowane są z dużym wyprzedzeniem, a tym samym złodziej ma znacznie mniej czasu na dokonanie włamania.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem chroniącym przed włamaniem są kamery, które mogą być umieszczone także na zewnątrz budynku. Warto zwrócić uwagę na funkcje monitoringu, gdyż ten zapobiega włamaniom (z uwagi na obecność kamer i możliwość rozpoznania sprawcy), a w momencie włamania pozwala rozpoznać sprawcę. Dlatego też głównym zadaniem monitoringu jest prewencja, można zatem zdecydować się na instalację samych atrap kamer, które pozwolą odstraszyć i zmylić sprawców.

Poszukujesz firmy zajmującej się wykonawstwem instalacji alarmowych oraz monitoringu. Zajrzyj na stronę internetową firmy Makrosat: http://www.makrosat.com.pl/

Czasami wystarczy osoba sąsiada, a czasami nawet obecność atrap kamer monitoringu. Jednak prawdziwą i pełną kontrolę i bezpieczeństwo naszemu dobytkowi zapewnią prawidłowo wykonane instalacje alarmowe.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.