×

Ślub i wesele – jakie dodatki?

Ślub i wesele – jakie dodatki?

ciastkoPrzygotowanie do ślubu i wesela to nie tylko czas, w którym para młoda cieszy się z nadchodzących wydarzeń. W wielu przypadkach to również okres wzmożonego przygotowywania wszystkich detali, aby ślub wypadł dosłownie jak najlepiej. Często w ramach tych detali para młoda decyduje się samodzielnie przygotować dekoracje do sali weselnej czy domu. Sprawdźmy, o czym pamiętać w przypadku decyzji o samodzielnym dekorowaniu – i co jest istotne, ale niekoniecznie oczywiste.

Właściwe przygotowanie wszystkich dodatków jest niezwykle istotne zwłaszcza dla panny młodej, która stawia na to, aby wszystko – zarówno obuwie ślubne, jak i winietki na stołach – miało podobny wygląd i wykonanie. Z tego powodu dobrze jest do sprawy podejść racjonalnie i dekorowanie rozpocząć po prostu od planowania.

Kolor przewodni

Podstawową sprawą jest dobranie motywu przewodniego. Jest to o tyle istotne, że rzadko kiedy panna młoda decyduje się na kolorową sukienkę, ale o wiele częściej będzie wybierała kolorowe obuwie ślubne. W takim przypadku wybór koloru powinien być szybki, bo obuwie ślubne potrzebne jest już na etapie doboru i dopasowania sukni ślubnej. Im szybciej wybierze się również odpowiedni kolor, tym więcej czasu pozostaje nam na określenie, jak mają wyglądać zaproszenia. To również szansa na wykonanie dodatkowych ozdób, np. kupno strusich, farbowanych piór, wykonanie pudełka na koperty, przygotowanie kotylionów czy w końcu zamówienie winietek na stoły w odpowiednim kolorze.

Bez przepychu i przesady

Bardzo istotne jest to, aby zarówno w stroju młodych, jak i wystroju sali weselnej nie było miejsca dla przesady. Jeśli panna młoda wybiera kolorowe obuwie ślubne (takie jak tutaj http://visione.pl/pol_m_Obuwie-slubne-187.html), to nie musi zdobić go wieloma diamencikami, zwłaszcza jeśli takie koraliki zawiera już suknia ślubna. Z salą jest podobnie: jeżeli jest ona sama w sobie dość strojna i posiada np. nowoczesny wystrój z panelami świetlnymi z różnych kolorach czy lustrami, to stawianie na dużą ilość dodatków będzie jedynie potęgowało wrażenie przesytu oraz przesady.

Przede wszystkim praktycznie

Podczas wystroju sali dobrze jest dokonywać również praktycznych wyborów. Zanim sięgniemy po obrusy do ziemi musimy zastanowić się, czy będą one wygodne z uwagi na np. wysokie obuwie ślubne panny młodej czy innych kobiet na weselu. Wydzielona atłasowymi wstążkami czy tiulem część taneczna ma sens wówczas, gdy nie będzie sytuacji, że goście z niektórych stolików nie mają jak dojść na parkiet. Przy sypaniu konfetti trzeba wziąć pod uwagę, czy nie spowoduje poślizgnięcia i niemiłego incydentu podczas wesela.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.