×

Ślubne dekoracje z organzy

Ślubne dekoracje z organzy

Każda panna młoda marzy w dniu swojego ślubu o pięknych dekoracjach, które dodatkowo podkreślą uroczysty charakter imprezy. Na dobrą sprawę jednak w bardzo wielu kwestiach przyszłe żony decydują się na samodzielne przygotowanie dekoracji. Na szczęście wiele materiałów, w tym również organza, dobrze znosi takie zadania, i nawet przy braku wprawy świetnie prezentuje się w formie dekoracji.

Na dobrą sprawę organza jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, które można spotkać w sklepach dla rękodzielników czy osób zajmujących się tworzeniem odzieży i dekoracji. Jest ona bardzo wdzięczna, dobrze znosi wszelkie nanoszone podczas dekorowania poprawki, a jednocześnie dostępna jest w szerokiej palecie barw i szerokości. Sprawdźmy, do jakich dekoracji przyda się najbardziej.

W jakiej formie?

Przede wszystkim musimy na początek określić, ile organzy potrzebujemy do dekoracji oraz jaką ma mieć ona formę. W przypadku osób poszukujących ilości hurtowych dobrze jest zaopatrzyć się właśnie w hurtowni z dodatkami czy produktami papierniczymi – zazwyczaj mają one dość dobry wybór, również pod względem kolorów. Jeżeli nie planujemy tworzyć dekoracji bardzo szerokich, to lepiej sprawdzi się materiał na rolkach, bo jest on zwykle wyprasowany oraz możemy mieć pewność, że będzie na całej długości wyglądał tak samo. Bez problemu znajdziemy w sklepach nawet bardzo szerokie rolki (zwykle do metra szerokości) – długość musimy określić według własnych potrzeb. Alternatywą jest organza w arkuszach, która często może być nieco tańsza, o ile kupujemy jej dużo. Przy dużych dekoracjach trzeba ją przeprasować, ale przy mniejszych sprawdzi się idealnie do wycinania kawałków materiału.

Dekoracje przestrzenne

Przede wszystkim organza doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy postawić głównie na dekoracje przestrzenne. Będzie świetnym materiałem do stworzenia np. podwieszanych sufitów czy specjalnych girland, biegnących od żyrandoli do ścian nad stołem pary młodej. Sprawdzi się również przy tworzeniu dekoracji na stołach czy krzesłach, zwłaszcza gdy zakończymy ją gustowną kokardą. Możemy również wybrać nieco organzy, umieścić ją nieregularnie w pojemniku i wypełnić całość wodą oraz kryształkami, tworząc w ten sposób ciekawą dekorację szklaną. Co więcej, najbardziej zdolne osoby są w stanie przerobić ten materiał na własnoręcznie stworzone kwiaty czy nawet woreczki ozdobne, doskonałe na prezenty dla gości. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni oraz talentu i zdolności manualnych w tworzeniu tego typu dodatków.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.