×

Sprzęty AGD przydatne w każdej kuchni

Sprzęty AGD przydatne w każdej kuchni

O tym, czy dana kuchnia będzie wygodna i praktyczna w użytkowaniu decydują nie tylko meble kuchenne, oświetlenie, rodzaj podłogi ale także dobór sprzętu AGD.

Jakie sprzęty powinien znaleźć się w każdej kuchni?

W każdej kuchni powinny znaleźć się przede wszystkim dwa duże sprzęty AGD: lodówka i płyta grzejna wraz z piekarnikiem. Jeśli chodzi o lodówki, to w tym obszarze bardzo wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat. Obecnie dostępne są bardzo różne modele lodówek, w tym także duże dwudrzwiowe lodówki side by side. Wybierając lodówkę należy zwrócić uwagę na jej wymiary, wielkość zamrażalnika, zużycie energii. Dla wielu klientów ważne jest także występowanie funkcji no frost. Jeśli zaś chodzi o piekarnik i płytę grzejną to dzisiaj w zasadzie są to dwa sprzęty. Jeszcze kilkanaście lat temu kupowane były głównie kuchenki wolnostojące, gdzie te dwie funkcje były ze sobą zintegrowane. Obecnie klienci najchętniej kupują płyty indukcyjne, które działają na prąd, dzięki czemu kuchnię dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Kolejną ważną zaletą kuchni indukcyjnych jest fakt, że nawet w czasie gotowania, ich płyta jest zimna. Jeśli zaś chodzi o piekarniki to również współczesne modele mają wiele użytecznych funkcji. Warto wybierać modele piekarników zautomatyzowane, z dużym wyświetlaczem. Dzięki temu piekarnik wyłączy się samoczynnie i poinformuję nas o tym dźwiękowo.

Kolejnym sprzętem, który na stałe wchodzi do standardów kuchennych jest zmywarka. Dzisiaj większość pań domu nie wyobraża sobie już bez niej życia a wybierając zmywarkę można postawić na model wolnostojący z gotowym blatem. Taki model wybiera się zwykle do starszych kuchni, gdzie zmywarkę można po prostu dostawić. Jeśli zaś ktoś urządza swoją kuchnię i wybrał zabudowę na wymiar, wtedy też kupuje zmywarkę do zabudowy. Przy zakupie zmywarki warto zwrócić uwagę na jej szerokość oraz rozlokowanie przestrzeni w środku. Ważna będzie także klasa energetyczna, zużycie prądu i zużycie wody na cykl. Decydując o wyborze konkretnego modelu należy przyjrzeć się dostępnym programom. Najbardziej przydatne to: program intensywny, program krótki, program nocny czy program pozwalający na zmycie połowy wsadu.

W każdej kuchni przydadzą się także inne drobne sprzęty AGD. Szczególnie popularne są: ekspres do kawy, kuchenka mikrofalowa, krajalnica, czajnik elektryczny oraz różnego typu roboty kuchenne. Kuchenka mikrofalowa najlepsza będzie w wersji do zabudowy gdyż idealnie komponuje się ona z meblami. Dość często nabywane są obecnie także elektryczne grille, frytkownice czy też gofrownice.

Gdzie kupować sprzęty AGD do kuchni i czym kierować się przy zakupie?

Obecnie, zdecydowana większość klientów, którzy pragną kupić sprzęt AGD udaję się do dużych elektromarketów. Sprzęty można kupić także w dużych supermarketach i dyskontach. Innym dobrym miejscem do robienia zakupów są sklepy internetowe oraz hurtownie online. Dokonując zakupu sprzętu AGD zawsze należy zwrócić uwagę na to, jak długi jest okres gwarancji i czy można ją przedłużyć. Przy zakupie istotne mogą być także opcje dodatkowe takie jak: darmowy transport, wniesienie dużego sprzętu do domu czy jego wstępne uruchomienie.

Fotografia w nagłówku ze strony jednosc.net.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter