×

Stoły do jadalni

Stoły do jadalni

Podstawowym meblem w każdej jadalni jest odpowiednio dobrany stół. Wybierając go, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by mieć pewność, że mebel, na który się zdecydujemy będzie odpowiadał wszystkim naszym potrzebom.

Przede wszystkim warto zastanowić się, jak duży stół będzie nam potrzebny. Stół do jadalni powinien mieścić co najmniej wszystkich domowników. Dodatkowe miejsca dla gości są jak najbardziej wskazane, ale nie konieczne. Wielkość stołu powinna być dopasowana również do wielkości pomieszczenia. W niewielkich jadalniach świetnie sprawdzają się stoły rozkładane, które na co dzień nie zajmują zbyt wiele miejsca, a po rozłożeniu mogą pomieścić kilka dodatkowych osób.

Pozostaje jeszcze kwestia kształtu. Generalna zasada jest taka, że do niewielkich pomieszczeń wybieramy stoły o prostych bokach, a więc kwadratowe lub prostokątne. W dużych jadalniach z powodzeniem możemy ustawić stół w kształcie owalu lub koła.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

2 comments

meblik

I warto jeszcze pamiętać, żeby pomieszczenie w którym jest jadalnie nie było zbyt mocno oddalone od kuchni, bo wtedy noszenia jedzenia będzie uciążliwe. Piekarnik z gorącymi prodiżami powinien jednak tak stać z 2 max 5 m od jadalni, podobnie zmywarka itd. Nie jest dobrze, jak kuchnia jest oddalona od jadalni na drugim końcu domu – wtedy nawet najpiękniej urządzony stół się fajnie nie sprawdzi.

Katarynka

Mnie się bardzo podobają stoły z BRW – może to nie jest jakiś ekskluzywny szał a pare tysięcy, ale są i przystępne cenowo, i praktyczne i jeszcze estetycznie zaprojektowane. Do pooglądania na http://www.brw.com.pl/stoly_krzesla/?m=3,pokoj-dzienny – super.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.