Stoły industrialne w loftowych wnętrzach
Moda na stół industrialny
Każdy sezon obfituje w jakieś nowości. I nie dotyczy to wyłącznie szeroko pojmowanej mody odzieżowej, ale również kategorii związanej z aranżacją wnętrz. W związku z tym od pewnego czasu możemy zaobserwować wzmożone zainteresowania stylem industrialnym, który w szczególności upodobał sobie mieszkańców dużych miast. Bardzo ważnym elementem jego wyposażenia są stoły industrialne, będące podstawowym meblem występującym w tej stylistyce. Należy jednak pamiętać, że loftowy trend nie pasuje do każdego wnętrza, stąd też decyzja o jego zaaranżowaniu powinna być dokładnie przemyślana.
Cechy stołów industrialnych
Rzeczą pierwszorzędną w urządzaniu domu lub mieszkania w stylu industrialnym jest posiadanie dużego, przestronnego wnętrza o stosunkowo małej ilości ścian oraz wysokiego sufitu. Co warunkuje te kryteria? Przede wszystkim kraj, w którym się narodził. W Stanach Zjednoczonych przeobrażano fabryki i hale przemysłowe na mieszkania. Te lokale były tanie, ale wielokrotnie na ich wyposażeniu pozostały sprzęty warsztatowe – stoły industrialne, metalowe oświetlenie czy inne, surowe dodatki. Wszystko to doprowadziło do tego, że duże wnętrze zaczęto przekształcać na styl minimalistyczny, loftowy, pozostawiając pewne typowe dla tych aranżacji cechy.
Analizując styl industrialny musimy mieć na uwadze fakt, że jego czynnikiem szczególnym jest metal. To podstawowy materiał, z którego tworzone są nie tylko ozdoby, ale również sprzęty podstawowego użytku, tj. meble czy oświetlenie. Aby złagodzić jego dość surowy wygląd, często występuje w towarzystwie szkła lub drewna. Mimo to, metal bardzo dobrze komponuje się w tego typu wnętrzach. Nikogo zatem nie dziwi, że stoły loftowe wielokrotnie wykonane są z metalu, podobnie jak szafki. Aby nadać im ciekawszego wyglądu, bardzo często barwione są na kolor dostosowany stylistycznie do pozostałego wyposażenia. Ponadto, wnętrza industrialne bardzo często obfitują w minimalną ilość sprzętu, dzięki czemu sprawiają wrażenie przestronnych, obszernych, a co najważniejsze – nie zagraconych.
Jeśli chodzi o stoły, te najczęściej zaprojektowane są z metalu i połączone drewnianym lub szklanym blatem – dla złagodzenia efektu surowości. Charakteryzują się solidnym wykonaniem i stabilnością. Na życzenie klientów mogą być wykonane pod indywidualne zamówienia, aby jeszcze bardziej dopasować ich stylistykę do aranżacji wnętrza. Jako, że wyglądem imitują stoły warsztatowe, nie można oczekiwać, że będą kusić nas finezyjną budową, stąd też trudno spodziewać się, że będą rozkładane.
Meble w stylu loftowym znajdziesz na FORM.pl
Opublikuj komentarz