×

Strategie walki z bezsennością w upalne noce

bezsennością

Strategie walki z bezsennością w upalne noce

Sen to jedna z ważniejszych części życia. Gwarantuje on właściwe funkcjonowanie i prawidłowe wykonywanie codziennych zadań. Z tego powodu powinniśmy o niego dbać. Zbliżają się bardzo upalne noce, które mogą go skutecznie zakłócić i doprowadzić do niewyspania. Przygotowaliśmy dla Was więc różne strategie walki z bezsennością. Na pewno pomogą Wam one latem lepiej spać latem!

Chłodzenie sypialni oraz ciała

 Walka z wysokimi temperaturami, by zapewnić sobie optymalny sen, może być dużym wyzwaniem. Warto jednak podjąć wszelkie starania dla lepszej jakości snu, bo jest on podstawą zdrowia. Właściwą metodą do zmniejszenia temperatur będzie ciągłe lub regularne chłodzenie pomieszczenia. Jeśli macie taką możliwość, dobrym pomysłem będzie inwestycja w klimatyzację. Tańszą alternatywą dla niej będą wiatraki, które również przyniosą ulgę w upalne noce. Bardzo ważne jest również, aby sypialnia nie nagrzewała się nadmiernie w ciągu dnia. Zasłonięte rolety lub zasłony na pewno zminimalizują uczucie duszności i gorąca w pomieszczeniu. Chłodny prysznic chwilę przed snem to też znakomita metoda walki z upałami.

 Właściwe akcesoria sypialniane

 Podstawą redukcji uczucia gorąca w czasie snu jest zaopatrzenie się we właściwe akcesoria sypialniane. Najważniejsze jest, by zapewniały wygodę oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Znakomitym wyborem będzie materac z otwartokomórkową strukturą, który ograniczy nadmierną potliwość podczas odpoczynku. Ważna jest także możliwość jego częstego prania, która zagwarantuje prawidłową higienę w okresie wysokich temperatur. Dobrą propozycją spełniającą te warunki jest materac Hilding Boogie. Posiada on dodatkowo piankę FloFoam, mającą właściwości chłodzące. Pamiętać warto również o zakupie lekkich poduszek i pościeli, cechujących się naturalnymi materiałami.

 Dieta i nawadnianie

 Jest również wiele innych metod, które przyczynią się do większego komfortu snu latem. Niezwykle ważne jest między innymi dbanie o prawidłowe nawodnienie. Picie właściwej ilości wody jest szczególnie ważne w przypadku wysokich temperatur. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w litrową butelkę z wodą, która będzie posiadać oznaczenia godzinowe. Pomoże nam ona w rozłożeniu ilości wody na cały dzień i zmotywuje do nawadniania. Dzięki temu ograniczymy picie większej ilości wody wieczorem, bo zapomnieliśmy o tym w ciągu dnia. Zdecydowanie zminimalizuje to podróże do toalety w czasie snu. Bardzo ważne jest także dbanie o odpowiednią dietę. Latem powinna ona być lekka. Unikać należy ciężkich i ostrych potraw szczególnie chwilę przed odpoczynkiem. Ich negatywny wpływ na żołądek może skutecznie zakłócić sen.

Metod na walkę z bezsennością latem jest wiele. Gorące temperatury mogą być uporczywe, jednak połączenie wymienionych przez nas strategii, zapewni Wam bardziej efektywny i długotrwały sen. Pamiętajcie o nawadnianiu, właściwym materacu i chłodzeniu sypialni, a na pewno wygracie z zakłóceniami odpoczynku, na które narażają Was upalne noce.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 Artykuł sponsorowany.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter