Świece zapachowe – różne rodzaje
Świece zapachowe są obecnie tak samo popularnym dodatkiem dekoracyjnym do domowych pomieszczeń, jak szereg innych bibelotów. W ostatnim czasie zyskały one ogromną popularność, którą zawdzięczają coraz ciekawszym designom oraz najróżniejszym zapachom, w tym bardzo egzotycznym, które można dopasować niemal do każdego gustu. Warto przyjrzeć się najczęstszym rodzajom świec zapachowych.
Walce, długie świeczki i tealighty
Zapach nadaje się bardzo często świecom, które przybierają tradycyjne formy, jakie znamy od dawna – czyli długim, wąskim świeczkom stołowym, grubszym świecom w kształcie walca, a także małym tealightom. W większości przypadków jednak ich zapach jest dość subtelny i wyczuwalny jedynie z bliska, nie są one w stanie oddać go do całego pomieszczenia. Ich zaletą jest za to wysoka dostępność i możliwość zastosowania również w tradycyjnym celu, do rozświetlenia stołu lub podgrzania czegoś.
Świeczki w szklankach
Bardzo częstą postacią świeczek zapachowych są szklanki wypełnione perfumowanym woskiem. Najczęściej wosk jest kolorowy, a szkło przezroczyste, choć zdarza się, że szklanka do której jest on wlany sama w sobie może być ozdobą. Grube, matowe lub kolorowe szkło, ciekawe wzornictwo, eleganckie wyżłobienia – takie świece zapachowe mają zwykle też odpowiednio wyższą cenę. Można je dostać nawet w supermarketach, ale i w specjalistycznych sklepach.
Świeczki w większych słojach
Dla miłośników pięknych zapachów dobrym pomysłem jest zakup większego słoja o dużej pojemności. W takiej postaci swoje świece zapachowe sprzedają najczęściej firmy, które wyspecjalizowały się wyłącznie w produkcji zapachów do domu. Dostępne są one w rozmiarach średnim, dużym, i XXL. Posiadają zamykane od góry wieczka i występują w szeregu różnych zapachów.
Woski zapachowe
Nie są to świece zapachowe sensu stricte, ponieważ nie płoną i nie posiadają knota. Składają się z tego samego wosku, co pozostałe świeczki, jednak do wydobycia z nich zapachu potrzebny jest mały kominek, taki sam, jakiego używa się do aromaterapii. Woski, które mają postać małych tart lub babeczek, kruszy się i ćwiartkę lub połówkę z nich kładzie na górze kominka, po czym podpala od dołu tealight, który swoim ciepłem roztapia wosk i uwalnia aromat. Wosk taki można używać nawet kilkukrotnie, zanim całkowicie pozbędzie się on zapachu.
Podsumowując, jeśli poszukujemy świecy zapachowej do domu, mamy bardzo dużo możliwości. Wybór zależny będzie od tego, czy oczekujemy świeczki wielofunkcyjnej, czy takiej o intensywnym zapachu, czy może atrakcyjnego bibelota do postawienia na toaletce.
Opublikuj komentarz