×

Sypialnia marzeń

Sypialnia marzeń

meble24Sypialnia to jedno z tych wnętrz w naszych domach, które spełnia rolę niezwykłą. Pozwala nam zapomnieć o trudach minionego dnia. Jest to również pomieszczenie, do którego możemy zawsze schować się przed światem, by na przykład oddać się pracy czy ulubionej lekturze w skupieniu i ciszy. Aby jednak sypialnia mogła spełnić te wszystkie funkcje, powinniśmy zadbać o właściwe jej urządzenie. Co powinno znaleźć się w sypialni naszych marzeń? Jak urządzić takie wnętrze i od czego zacząć?

 

Kolorystyka to podstawa

Zanim zabierzemy się do urządzania naszego wnętrza, musimy wybrać właściwą kolorystykę. Tutaj dobrze jest zaczerpnąć nieco wiedzy z chromoterapii. Odcienie kolorów: niebieskiego oraz zielonego, sprzyjają wyciszeniu emocji i relaksowi. Czerwień i orange wyzwalają pożądanie, zmysłowość i sprzyjają spontaniczności. Z kolei fiolet sprzyja kreatywności i pobudza zmysły.

Meble idealne

Odpowiednio dobrane kolory ścian w naszej sypialni, to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważny element naszej stylizacji stanowią meble do sypialni. Wybierając je musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Możemy oprzeć się na trzech różnych wariantach. Po pierwsze meble pod kolor ścian i sufitu. Wtedy musimy zwrócić uwagę na to, by były to barwy o ton ciemniejsze. Wariant drugi – meble, które będą stanowiły wyraźny kontrast do panującej wewnątrz kolorystyki. Taki trend najbardziej pasuje do osób młodych, energicznych i odważnych.

Wariant trzeci – wybieramy meble do sypialni w neutralnych kolorach jak biel, szarości czy brązy. Urządzając sypialnię marzeń, musimy też pamiętać o różnorodności wstawianych tam mebli. W ten sposób stworzymy sobie wnętrze wielofunkcyjne. Będziemy mogli tam nie tylko odpocząć, ale i oddać się lekturze książki, popracować w skupieniu i bez problemu przechować swoje rzeczy. I wreszcie najważniejsze – nasze meble sypialniane powinny zapewniać nam wygodę. Nie chodzi tutaj jednak o miękkość materaca w łóżku. Ale raczej o funkcjonalność. Oznacza to w praktyce, że łóżko powinno pozwalać na swobodne schowanie pościeli. Szafy nie powinny być zbyt ciasne, a szafki lekko otwierane. Takie nowoczesne wielofunkcyjne meble znajdziemy m.in. w sklepie SklepMeble24.pl

Czas zastanowić się, w jakie meble wyposażyć naszą sypialnię marzeń. Podstawowy mebel to oczywiście wygodne łóżko dwuosobowe. Nie powinno w niej też zabraknąć pojemnej szafy. Z powodzeniem może ją zastąpić niewielka i dyskretna garderoba. W naszym pomieszczeniu musi obowiązkowo pojawić się też toaletka oraz stolik nocny. jeśli trudno nam zdecydować, w jakie meble wyposażyć swoją sypialnię, możemy od razu zakupić cały komplet. Ich bogaty wybór oferuje m.in. sklep TopTrendyMeble.pl.

Zadbajmy o szczegóły

Oczywiście w sypialni marzeń, nie powinno zabraknąć też akcentów ozdobnych. To właśnie one stanowią dopełnienie całości i nadają klimat naszemu wnętrzu. Mówiąc o akcentach ozdobnych mamy na myśli kolorowe dodatki jak poduszki, narzuty czy lampki nocne. Warto też pomyśleć o lustrze i jakiś ozdobach na ściany. Na podłodze powinien znaleźć się mięciutki dywan.

Jednym słowem, aby powstała sypialnia marzeń musimy sprecyzować, jakie funkcje będzie pełniło to wnętrze i wybrać odpowiednie barwy. Po drugie kupić funkcjonalne meble do sypialni. I po trzecie zadbać o wykończenie wnętrza przy pomocy różnego rodzaju dodatków. Jeśli będziemy trzymać się tych trzech kroków, z pewnością wyczarujemy sobie taką właśnie wymarzoną przestrzeń.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.