×

Systematyczne sprzątanie kluczem do porządku

Systematyczne sprzątanie kluczem do porządku

cleaning-268068_1280___Wiele gospodyń domowych zastanawia się co zrobić, by w domu zapanował ład i porządek, a żeby nie natrudzić się wielogodzinnym sprzątaniem. Czy ktoś lubi sprzątać? Zapewne są tacy którzy znajdują w tym przyjemność. Jednak większość zapewne sprząta z obowiązku po to, by w domu było czysto i estetycznie. Co więc będzie kluczem do porządku? Czy istnieje jakiś złoty środek?

Złoty środek istnieje i jest tym regularna systematyczność. Mówi się, że wystarczy dwadzieścia minut dziennie, by w domu był porządek przez cały tydzień. Co jest więc lepsze – poświęcić 20 minut raz dziennie, czy urządzać tygodniowe porządki, które trwają dużo dłużej?

Oczywiście łatwiej jest zrobić coś w dwadzieścia minut i mieć porządki z głowy. Musimy się więc nauczyć systematyczności w porządkach domowych i nie pozwolić, by zadania odłożone na inny dzień nagromadziły się. Po tygodniu niesprzątania zwyczajnie ciężko jest się zebrać, by nadrobić wszystkie powstałe zaległości i zrobić wszystko to, co powinno zostać zrobione w ciągu tygodnia.

Czy w 20 minut rzeczywiście można coś zrobić? Oczywiście, że tak. Nikt nie mówi, że należy codziennie odkurzać czy robić pranie – zależy to tylko i wyłącznie od nas samych i od tego. jak często nasze mieszkanie tego potrzebuje. Natomiast takie proste czynności jak zmywanie naczyń na bieżąco, czy też odkładanie przedmiotów na miejsce zaoszczędzi nam dużo czasu i sprawi, że zapanuje ogólny porządek.

Bardzo często odkładamy takie proste czynności na później – z braku czasu czy lenistwa. Jest to błędem, bo przecież zmycie jednego talerzyka jest zdecydowanie łatwiejsze i zajmuje dużo mniej czasu, aniżeli zmycie naczyń z kilku dni.

Z pewnością do utrzymania systematyczności w sprzątaniu musimy być sumienni i zmotywowani. Warto w tym celu zorganizować sobie każdy dzień w ten sposób, by jednak poświęcić dwadzieścia minut dziennie na sprzątanie. Oczywiście nie oznacza to, że tak krótki czas wystarczy na to, by mieć lśniące mieszkanie. Oprócz tych dwudziestu minut raz na jakiś czas będziemy musieli wziąć się za generalne porządki – mycie okien, czy też inne czynności, które robi się raz na jakiś czas.

W organizacji czasu z pewnością pomoże organizer, w którym będziemy sobie zapisywać wyznaczone cele i czynności, które planujemy wykonać. Tym sposobem nie tylko będziemy pamiętać o tym, że mamy coś zrobić ale zorganizujemy sobie dzień uwzględniając domowe porządki.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że czyste mieszkanie to nie tylko miły widok dla oka. To również wpływ na nasze zdrowie – kurz, roztocza mają ogromny wpływ na nasze płuca, a przebywanie w nieposprzątanym pomieszczeniu może wywołać alergię lub nawet chorobę. Warto więc poświęcić te dwadzieścia minut dziennie i cieszyć się ładnym, czystym i pachnącym mieszkaniem

Odpowiadając na pytanie co jest kluczem do łatwego i przyjemnego sprzątania ze śmiałością można powiedzieć, że systematyczność i poświęcenie dwudziestu minut dziennie. Jak pomyślimy sobie, że codziennie spędzamy tyle samo czasu na piciu kawy – sprzątanie wydaje się być dużo prostsze.

Poszukujesz rzetelnej firmy oferującej sprzątanie biur w Warszawie? Marcus MP to dobry wybór.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.