×

Systemy aluminiowe w nowoczesnym budownictwie

Systemy aluminiowe w nowoczesnym budownictwie

aluPrzeszklone ściany budynków o wymyślnych kształtach, aluminiowe balustrady, osłony i żaluzje przeciwsłoneczne, świetliki – to elementy konstrukcyjne, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w budynkach komercyjnych, ale także budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, budynki spełniają nie tylko standardy estetyczne, ale także wysokie normy izolacyjności termicznej oraz akustycznej.

Profile aluminiowe fasad

Systemy ścian słupowo-ryglowych pozwalają zrealizować nawet najbardziej wymyślne projekty. Elastyczność systemu umożliwia konstruowanie ścian o dużym stopniu pofalowania – ścian wklęsłych i wypukłych, tworzenie elementów narożnych, „łamania” konstrukcji w pionie lub poziomie. System ścian słupowo-ryglowych znajduje zastosowanie w konstrukcjach ścian osłonowych oraz dużych przeszklonych powierzchni. Dzięki zastosowaniu uszczelek EPDM oraz izolatorów z PCV system zapewnia wysoką izolacyjność cieplną oraz akustyczną.

Elementy systemu – kształtowniki – zabezpieczane są przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych poprzez anodowanie. Istnieje możliwość nadania im dowolnego koloru z palety RAL, a także uzyskanie powierzchni drewnopodobnych oraz innych ozdobnych, dzięki czemu elementy dokładnie wpasowują się w estetykę budynku i architektoniczny zamysł.

Montaż okien i drzwi

Wybierając system fasadowy, sprawdź czy firma ma w swojej ofercie systemy do montażu okien i drzwi. Warto zdecydować się na jednego producenta, wówczas nie musisz martwić się o kompatybilność poszczególnych elementów. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na montaż tradycyjnych okien i drzwi, a także witryn sklepowych, drzwi i okien obrotowych, drzwi harmonijkowych.

Przeglądając oferty montażowych systemów okienno-drzwiowych, warto rozważyć montaż inteligentnych systemów oddymiania czy przewietrzania – zwłaszcza w budynkach o dużej powierzchni i nietypowym rozmieszczeniu okien – halach produkcyjnych, centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej. Jak działa taki system? System przeciwpożarowy, wysyła sygnał do centrali o zadymieniu pomieszczenia, centrala wysyła sygnał do siłowników okien i drzwi, powodując ich otwarcie. System oddymiania ułatwia ewakuację budynku oraz akcję ratowniczą.

Estetyka, funkcjonalność, ekonomia

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na realizację odważnych projektów architektonicznych. Współczesne budynki wyróżnia jednak nie tylko estetyczna forma, ale także funkcjonalność i ekonomia. Zastosowanie innowacyjnych systemów montażowych pozwala na zachowanie i uzyskanie dobry parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej.

Szczegółową ofertę profili i systemów aluminiowych znajdziesz na stronie producenta http://morad.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.