×

Szklane pomysły w aranżacji mieszkania

Szklane pomysły w aranżacji mieszkania

panele-szklaneWystrój mieszkania często świadczy o guście i pomysłowości właściciela. W ostatnich latach coraz modniejszym pomysłem na ciekawą aranżację jest szkło.

W różnorodności materiałów, które mogą nadać wnętrzu niepowtarzalnego uroku coraz częściej wyróżnia się szkło, które już dawno przestało pełnić w mieszkaniu tylko funkcję luster. Szkło towarzyszące człowiekowi od tysięcy lat coraz częściej zyskuje nowe, coraz bardziej interesujące zastosowania.

Jednym z pomysłów na podniesienie atrakcyjności wnętrza z zastosowaniem szklanych elementów dekoracyjnych są panele kuchenne, które wykonuje się ze szkła laminowanego składającego się z kilku tafli szkła połączonych folią, co zabezpiecza je przed odłamkami w przypadku stłuczenia. Panele tego typu są bardzo estetycznym i jednocześnie praktycznym rozwiązaniem wykończenia przestrzeni nad blatem kuchennym. Dają także możliwość dostosowania wzorów do indywidualnych gustów klientów.

Panele szklane mają również szerokie zastosowanie w łazience. Są praktycznym i wysoce estetycznym wykończeniem łazienek, mogą być 1-kolorowe, a także z grafiką odpowiadającą gustowi właściciela domu. Dzięki nim przestrzeń łazienkowa optycznie się powiększa, a wzory na ścianach mogą mieć najbardziej wymyślne pejzaże lub obrazy, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego uroku – np. wanna, a w tle widok pałacowego parku czy kabina prysznicowa z widokiem wodospadu.

Tym co może być zarówno funkcjonalnym jak i atrakcyjnym rozwiązaniem w domach są szklane drzwi. Dom ze szklanymi drzwiami prowadzącymi na taras sprawia, iż ma się poczucie posiadania tego tarasu wewnątrz. Z kolei szklane rozsuwane drzwi w niewielkim mieszkaniu umieszczone np. między kuchnią, a salonem pozwalają na swobodne przyrządzanie potraw bez potrzeby opuszczania gości.

Możliwości wykorzystania szkła do dekoracji wnętrz jest na rynku coraz więcej. Ważnym kryterium staje się znalezienie odpowiedniego wykonawcy, który zagwarantuje nie tylko odpowiednią jakość, ale również bogactwo wzorów. Warto zapoznać się z ofertą Glass and More, gdzie oprócz paneli łazienkowych, kuchennych, kabin prysznicowych , szklanych drzwi, można także zamówić stoły, podłogi szklane i szyldy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.