×

Szkło hartowane do kuchni

Szkło hartowane do kuchni

2017-01-26_10h26_56Kuchnia to w każdym mieszkaniu miejsce, gdzie mieszają się różne zapachy, smaki i substancje. To także pomieszczenie, które wymaga szczególnego dbania o porządek i higienę, ze względu na przygotowywane posiłki. Niestety siekanie i rozdrabianie owoców i warzyw, gotowanie oraz smażenie mogą skutecznie utrudnić nasze zabiegi. Dlatego warto pomyśleć o takich problemach wcześniej, kiedy dopiero wykańczamy mieszkanie lub podczas remontu. Naszym sprzymierzeńcem w staraniach o czystość będzie z pewnością szkło hartowane do kuchni.

Szkło hartowane do kuchni a kafelki

Newralgiczne punkty każdej kuchni to przede wszystkim ściana nad blatem, miejsce nad kuchenką oraz nad zlewem kuchennym. Przestrzenie te praktycznie codziennie wymagają czyszczenia, szczególnie jeśli lubimy gotować. Są to bowiem miejsca, które bardzo łatwo się brudzą w wyniku wykonywania nawet prostych kulinarnych czynności, takich jak krojenie owoców do sałatki, porcjowanie mięsa czy zmywanie naczyń. Dlatego też – jeżeli nie chcemy mieć nieestetycznych plan na ścianie – warto zadbać o ich zabezpieczenie.

Klasycznym i najbardziej znanym rozwiązaniem są kafelki. Ich gładką powierzchnię łatwo utrzymać w czystości, a szeroki wybór kształtów i wzorów pozwala stworzyć niepowtarzalne pomieszczenie. Niestety posiadają jedną podważą wadę – fugi. Nawet dobrze wykonane mogą przyciągać brud, który trudno usunąć, przez co cała kuchnia wygląda nieestetycznie. Dodatkowo są one dobrym miejscem do rozwoju pleśni, szczególnie że sprzyja temu wilgotne i ciepłe powietrze otoczenia. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzi się szkło hartowane do kuchni. Jest ona niezwykle higieniczne i łatwe do wyczyszczenia za sprawą gładkiej powierzchni. Dodatkowym atutem jest montaż – można je zamontować zarówno na pustą ścianę, jak i na istniejące już kafelki. Porównując więc szkło hartowane do kuchni z tradycyjnymi kafelkami, ta pierwsza opcja wydaje się być dużo lepsza.

Szkło hartowane do kuchni – nowoczesne rozwiązanie do każdej kuchni

Szkło hartowane do kuchni ułatwia nie tylko dbanie o higienę i czystość powierzchni nad blatami, ale również świetnie pasuje do każdego stylu. To idealna propozycja do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza. Szkło hartowane do kuchni będzie bowiem pełnić wyłącznie funkcję ochronną. Wystarczy pomalować ściany i zamontować szklane tafle, żeby ochronić ścianę przed zabrudzeniami. Szkło ochroni także kolor przed blaknięciem, dlatego sprawdzi się w kuchni w intensywnych kolorach.

Szkło hartowane do kuchni to również idealny wybór do kuchni otwartej, która łączy się z salonem lub jadalnią. Takie rozwiązanie ułatwia ujednolicenie całego pomieszczenia, dzięki czemu kuchnia staje się jego integralną częścią, a nie – oddzielnym segmentem. Pozwala to stworzyć spójne oraz harmonijne wnętrze.

Jest to również znakomita propozycja dla osób, które lubią niecodzienne projekty i chcą, aby ich wnętrza miały bardziej indywidualny charakter. Dzięki temu, że szkło jest przeźroczyste, można je w dowolny sposób ożywić i sprawić, żeby kuchnia wyglądała niecodziennie. Pod szkło hartowane do kuchni można bowiem przykleić zdjęcie, fototapetę czy samodzielnie namalować dowolny wzór, a nawet – scenę. Szkło hartowane do kuchni sprawi, że wybrany wzór pozostanie czysty i intensywny.

Szkło hartowane do kuchni to także świetny wybór ze względu na dopasowanie do innych materiałów i struktur. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach ciepłych, rustykalnych, w których dominuje drewno, jak i nowoczesnych, chłodnych, w których postawiono na nowatorskie rozwiązania, formy i materiały, np. metal czy plastik. Dzięki swojej uniwersalności, szkło jest najlepszym rozwiązaniem do kuchni.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.