×

Tanie sposoby na zmianę wyglądu mieszkania

Tanie sposoby na zmianę wyglądu mieszkania

Wizualna estetyka wnętrza, w którym mieszkamy jest niezwykle ważna i sprawia, że we własnych czterech ścianach możemy się dzięki niej czuć bardziej optymistycznie, radośnie i komfortowo. Jednocześnie mieszkanie, w którym od lat niczego nie zmieniamy może stać się powodem frustracji i niepotrzebnych napięć. Jak zmienić wygląd wnętrza, by pozbyć się jego rutyny nawet wtedy, gdy na aranżację od nowa nie mamy dużych pieniędzy?

Sprawdzone sposoby na urozmaicenie wnętrz

Pierwszym i jednocześnie najtańszym sposobem na odświeżenie wnętrza jest jego odmalowanie z wykorzystanie nowych, bardziej energicznych niż dotąd kolorów. Oczywiście nie mówimy tu o malowaniu wszystkich ścian: często wystarczy zmiana barwy jednej z większych ścian w pomieszczeniu i już dzięki temu nabiera ono nowego wyrazu.

Kolorem można się bawić również cząstkowo tzn. wykorzystujemy szablony do malowania ścian i zamiast zmieniać kolor całego salonu, dodajemy na aktualną farbę wzorzyste szablony. Mogą to być motyle, ptaki czy motywy zwierząt, ale i wzory nie mające rzeczywistej formy i będące jedynie ciekawą ozdobę o magicznym charakterze.

Kolor pomieszczeń można również zmienić wykorzystując tanie dodatki do kupienia w sklepach: zamiast farby stawiamy np. na barwne haczyki, ramki na zdjęcia, poduszki w kontrastowych barwach czy nowe obrusy – wszystkie te elementy nie wyzerują portfela, a pozwolą na urozmaicenie przestrzeni. Wiele pomysłów na takie zmiany aranżacji przy pomocy koloru można znaleźć na popularnych blogach wnętrzarskich np. https://blog.abrys.net, które podsuwają oryginalne inspiracje i czuwają nad tym, by było one w zasięgu ręki nawet wtedy, gdy nie ma się wypchanego banknotami portfela.

Drugim dobrym sposobem na zmianę wyglądu mieszkania jest wykorzystanie dostępnych w sklepach dodatków dekoracyjnych. Nierzadko w punktach typu wszystko po 5 zł można znaleźć niesamowite gadżety, których odświeżenie i postawienie w mieszkaniu zmieni jego charakter o sto osiemdziesiąt stopni. Warto zwracać uwagę na dodatki drewniane, które zwiększają nastrój romantyczny mieszkania, ale i dodatki wykonane ze stali nierdzewnej czy szkła. Te drugie mogą wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni sprawiając, że nie tylko pozbawimy je nudy i monotonii, ale i optycznie zyskamy więcej miejsca.

Nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach – i w przypadku aranżacji wnętrz dokładnie tak jest. Nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy środków na remont, to przy wykorzystaniu gry kolorów i tanich drobiazgów, możemy uzyskać efekty, o jakich nawet nam się nie śniło. Aktualnie hitami we wnętrzach są również produkty z działu DiY (zrób to sam), więc można pokusić się o wykonanie pewnych dekoracji i ozdób własnymi rękoma. Wszystkie takie elementy nie tylko zmienią wygląd mieszkania, ale i będą stanowiły dla nas prawdziwą satysfakcję, gdy wykonamy je sami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter