×

Uniwersalne pompony bibułowe

Uniwersalne pompony bibułowe

oswietlenieIstnieje wiele rzeczy, które możemy wykonać samodzielnie, bez konieczności ich kupowania. W ramach tej dziedziny produktów najliczniej reprezentowane są rozmaite dekoracje i ozdoby, które będą potem użyteczne zarówno na co dzień, jak i podczas większych imprez. Sprawdźmy, jakie może być ich przykładowe zastosowanie.

Dla wielu osób ważne jest, aby dekoracje były proste w wykonaniu i niekoniecznie kosztowne, jeśli chodzi o materiały, a jednocześnie efektowne. Takie są właśnie pompony bibułowe, które doskonale mogą sprawdzić się na najróżniejszych imprezach zarówno w lokalach, jak również w domu. Bez trudu stanowić mogą ozdobę pokoju dziecięcego w ciekawych kolorach oraz nietypowej formie.

Wykonanie pomponów bibułowych

Generalnie pompony bibułowe nie są trudne w wykonaniu – będziemy potrzebować bowiem bibuły w konkretnych kolorach, które pasują do naszego planu, a także odpowiedniego sznurka czy tasiemki do ich związania. W sieci znaleźć można wiele różnych instrukcji dotyczących tego, w jaki sposób należy je wykonywać; znajdziemy tam zarówno te bardziej skomplikowane wzory w stylu ombre, jak również i proste pompony różnej wielkości. Tak więc koszt wykonania takich pomponów nie jest wysoki, a i osoba bez większych zdolności manualnych powinna poradzić sobie z samą metodą wykonania.

Na różne okazje

Niezaprzeczalną zaletą pomponów bibułowych jest ich prostota wykonania. Są one bardzo proste w stworzeniu, a jednocześnie świetnie sprawdzają się na różne okazje, dlatego można je często wykorzystywać kilkakrotnie, jeśli tylko są dobrze przechowywane – czyli nie zniszczyły się. Sprawdzą się chociażby podczas urodzin dziecięcych, jeśli tylko są wykonane w pastelowych kolorach, pełnych ciekawych odcieni. To świetne uzupełnienie dekoracji wieszanej np. pod sufitem. Z kolei białe czy wykonane w kolorze przewodnim będą świetnie prezentować się podczas przyjęcia weselnego, jako ciekawa i jednak o wiele trwalsza alternatywa balonów.

Element dekoracyjny

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pompony bibułowe mogą stanowić również element dekoracyjny w pokoju. To świetne uzupełnienie takiego wnętrza, w którym potrzebujemy kontrastowego koloru łatwego potem w wymianie. Możemy podwiesić je pod żyrandolem czy ozdobić nim baldachim łóżka. Gorzej sprawdzą się jednak na dworze, chyba że wybierzemy odpowiedni na ewentualny deszcz materiał i właściwie go zabezpieczymy. Bez problemu natomiast pompony bibułowe możemy powiesić np. pod namiotem podczas przyjęcia plenerowego; to dobre uzupełnienie nawet zwykłej, rodzinnej imprezy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.