×

Urządzamy łazienkę

Urządzamy łazienkę

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w całym domu i jej przemyślane urządzenie zapewnia komfort użytkowania na wiele lat.

 

Przeprowadzanie remontu i zmian we wnętrzu łazienki jest dużo bardziej uciążliwe niż w innych pomieszczeniach. Ściany i podłogi łazienek są najczęściej wyłożone płytkami ceramicznymi więc zmiana jakichkolwiek akcesoriów łazienkowych przytwierdzonych do tychże ścian wiąże się z czasochłonną i kosztowną wymianą płytek.

 

Dlatego urządzając łazienkę już na wstępie należy bardzo uważnie zastanowić się, gdzie poszczególne elementy wyposażenia zostaną umieszczone, tak by ich nieodpowiednie umiejscowienie nie było dyskomfortem dla późniejszych użytkowników lub co gorsza, nie wymagało przekładania ich w inne miejsca doprowadzając do kosztów remontu znacznie przewyższających wartość przekładanych przedmiotów.

 

Ważnym elementem w łazience jest wieszak na ręczniki. Ten wydawałoby się drobny element wystroju ma duże znaczenie dla wygody użytkowników. Przed zakupem wieszaka należy wziąć pod uwagę ilość domowników oraz możliwość dołożenia dodatkowych ręczników dla gości. Warto, by ręczniki, z których korzysta się na co dzień wisiały swobodnie rozłożone, dzięki czemu podlegają szybszemu wysuszeniu. Pod kątem gości dobrze sprawdzają się haczyki nie zajmujące wiele miejsca i odseparowane od wieszaka domowników zapewniając obu stronom należyty komfort.

Przy większej łazience dobrym rozwiązaniem mogą być stojaki na ręczniki np. takie jak na stronie www.emako.pl, które można ustawiać i przestawiać w dowolny sposób, wybierając najdogodniejsze miejsce.

 

Urządzając łazienkę dobrze jest skompletować wszystkie dodatki w jednym wzorze i takiej samej kolorystyce, która będzie np. kontrastować z płytakami. Odopwiednio przemyślane rozmieszczenie akcesoriów łazienkowych pozwoli nam na wieloletnie użytkowanie tego ważnego pomieszczenia bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac remontowych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.