×

Urządzanie sypialni w mieszkaniu

Urządzanie sypialni w mieszkaniu

urzadzanie-sypialniUrządzanie mieszkania, lub domu, wcale nie jest łatwym zadaniem. Często wahamy się co do wyboru odpowiedniego koloru ścian, a następnie mebli. Zależy nam zarówno na aspekcie estetycznym, jak i praktycznym. Remonty i przemeblowania w wielu domach odbywają się raz na kilka lat i nikt nie chce ich przechodzić zbyt często. Jest to bardzo kosztowne i jednocześnie uciążliwe. Sypialnia jest specyficznym pomieszczeniem w naszym domu. Jest to bowiem miejsce, w którym spędzamy wiele czasu, relaksując się i robiąc przyjemne rzeczy.

Warto zadbać o to, aby sypialnia mogła być właśnie taką oazą spokoju i relaksu. W przypadku wielu domów, sypialnia pełni jednak również zupełnie inne funkcje. Większość osób nie ma dodatkowych pomieszczeń i sypialnię traktuje również jak garderobę oraz pokój do pracy. Wówczas, należy zwrócić uwagę na to, aby wybrać praktyczne meble, które pozwolą na połączenie tych kwestii.

W jaki sposób zaprojektować taką funkcjonalną sypialnię i dokonać najlepszego wyboru mebli?

  • Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, żeby meble były praktyczne. Poza łóżkiem, wybierzmy bardzo pojemną szafę, która będzie posiadała praktyczne rozwiązania i odpowiednie systemy do przechowywania rzeczy.
  • W szafie powinny znaleźć się zarówno szuflady, jak i półki oraz drążki do wieszania ubrań na wieszaku. Dobrze zostawić również miejsce na większe rzeczy, jak dodatkowe koce, czy kołdry.
  • Dobrze jest pomyśleć również o niewielkim stoliku nocnym, na który można będzie odkładać książkę, okulary, leki, czy też postawić na nim lampkę do czytania.
  • Koniecznie, należy zaplanować miejsce na niewielką toaletkę, która może również pełnić rolę miejsca do pracy, czyli niewielkiego biurka. Zawsze można tam rozłożyć laptopa, czy książki i notatki.

Jeżeli w sypialni musi znajdować się kącik do pracy, najlepiej jest go oddzielić ścianką lub parawanem. Bardzo niezdrowo jest bowiem przynosić swoją pracę do łóżka i miejsca, gdzie powinniśmy się wyciszyć i spać. W dobrze zaplanowanej sypialni, powinno się znaleźć również miejsce na suszarkę z praniem. Zazwyczaj projektanci wnętrz pamiętają o tym aspekcie i zostawiają odpowiednią powierzchnię wolną.

Kiedy wybieramy łóżko do sypialni, pamiętajmy zawsze o tym, że jest to najważniejszy mebel. To od łóżka zależy bowiem, czy obudzimy się wypoczęci, a nasz sen będzie przyjemny. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu, który zapewni dobry poziom snu. Najlepiej jest wybierać łóżka drewniane, z dobrej jakości systemami. Nowoczesne łóżka mają pod materacem duże półki lub szuflady. Można w nich przechowywać więc bardzo dużo rzeczy, na przykład zapasowe pościele i kołdry, czy zimowe ubrania. Jest to praktyczne wyjście dla osób, które mają niewielkie sypialnie do swojej dyspozycji. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego materaca. Nie powinien on być zbyt miękki, ani za twardy. Najlepiej jest przed jego kupnem położyć się na nim i wypróbować, czy jest on wygodny. Dzisiaj wielu producentów proponuje już materace dwustronne, o różnym stopniu twardości.

Publikację przygotowała firma Furniture Sobczak – meble to nasza specjalność.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.