×

Urządzasz mieszkanie w stylu glamour? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji!

Urządzasz mieszkanie w stylu glamour? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji!

Chcesz urządzić mieszkanie i myślisz o stylu glamour? Nie wiesz jednak, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji? Jakie elementy muszą się znaleźć w pomieszczeniu w stylu glamour?

Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć!

Co oznacza styl glamour?

Zawsze warto zacząć od próby zdefiniowania danego stylu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest go zrozumieć oraz samodzielnie poznać jego cechy charakterystyczne. Chcąc pojąć, co oznacza styl glamour, warto sięgnąć do znaczenia samego słowa „glamour”. Z angielskiego oznacza urok, ale i blask, przepych, splendor. Początkowo tego typu określenie stosowane było w modzie. Odnosiło się do perfekcyjnie dopracowanych stylizacji gwiazd takich jak Audrey Hepburn. Z czasem luksus i elegancja stylu glamour zaczął odzwierciedlać się również w aranżacjach wnętrz.

Co to jest styl glamour we wnętrzach?

Wiele stylów, w jakich urządza się wnętrza, jest dość jednoznacznych. Łatwo jest wymienić cechy charakterystyczne. W przypadku glamour stylu jest to nieco trudne. Z pewnością to, co najważniejsze w przypadku tej stylistyki, to blask. W mieszkaniu glamour musi znaleźć się wiele świetlistych powierzchni – zarówno w meblach, jak i w dodatkach. Nie może zabraknąć przeszkleń, luster, metali. Można więc powiedzieć, że styl glamour to wnętrza pełne blasku i oryginalnych dodatków, dzięki którym prezentują się luksusowo. Czego wobec tego nie powinno w nich zabraknąć?

Jak urządzić salon w stylu glamour?

Styl glamour w salonie najprościej wprowadzić poprzez pikowaną sofę w stylu chesterfield. Można też postawić na stylizowaną leżankę. W przestronnym pomieszczeniu można umieścić nawet dwie, trzy kanapy w barokowym stylu, fotele pokaźnych rozmiarów, bogato zdobione krzesła. Przy meblach wypoczynkowych powinien stanąć stolik kawowy ze szklanym lub marmurowym blatem z metalową ramą, najlepiej złotą lub srebrną.

A dodatki? Lampa glamour to z pewnością taka, która wykonana jest z migocących kryształków. Nie można zapomnieć i o lustrach, które dodadzą blasku. Dobrze, gdy zarówno one, jak i obrazy, są umieszczone w bogato zdobionych ramach. W stylu glamour salon powinien mieć też wiele dekoracji, takich jak świece, lampiony, patery, wazony ze świeżymi kwiatami. Delikatne firany to za mało. Warto postawić na zasłony glamour, które dzięki udrapowaniom, nadadzą pomieszczeniu elegancji.

Sypialnia w stylu glamour

A jak urządzić sypialnię w stylu glamour? Z pewnością najważniejszą rolę odgrywać będzie łóżko. Powinno mieć wysoki, tapicerowany zagłówek, a ramę bogato zdobioną w barkowym stylu. Oczywiście dobrze, gdy żyrandol i szafki nocne mają kryształki lub wykonane są metalu. Nie można zapomnieć również o świecach i świecznikach. W sypialni w stylu galmour ogromną rolę odgrywają tekstylia. Pościel, zasłony, narzuta na łóżko, poduszki dekoracyjne – wszystko musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej sprawdza się welur, żakard, aksamit i atłas.

Styl glamour to rozwiązanie idealne dla osób, które nie czują się dobrze w minimalistycznych pomieszczeniach, w pełnych naturalnych materiałów pokojach w stylu skandynawskim czy w surowych loftach. Jest to idealna stylistyka dla miłośników luksusu, dobrego smaku i elegancji. Dbając o stylizowane meble, pełne blasku dodatki i wysokiej jakości tekstylia, można zaaranżować mieszkanie w stylu glamour, które będzie robiło wrażenie na odwiedzających.

Wsparcie merytoryczne: blog o wystroju wnętrz WKobiecymWydaniu.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.