×

W jaki sposób zaaranżować balkon znajdujący się w bloku?

W jaki sposób zaaranżować balkon znajdujący się w bloku?

Wiosną i latem balkon jest jednym z ulubionych miejsc, w którym ludzie się relaksują – czy to przy porannej kawie, czy też popołudniowej drzemce. Z tego powodu zależy nam na tym, abyśmy czuli się tam naprawdę dobrze. W pięknym otoczeniu lepiej się odpoczywa, a stworzenie sobie oazy relaksu sprzyja zapomnieniu o wszystkich problemach dnia codziennego.

Panuje moda, aby na balkonie łączyć funkcje relaksacyjne z domowym ogródkiem, gdzie hodujemy zioła, owoce i warzywa. W takiej scenerii można poczuć się jak w prawdziwym ogrodzie. Dużo roślin sprawia, że możemy odciąć się od zewnątrz i ze swobodą odpoczywać i spożywać posiłki. Dużo zależy również od wielkości naszego balkonu. Współcześni deweloperzy dobrze rozumieją oczekiwania mieszkańców, więc coraz częściej mieszkania posiadają duże balkony. Projekty są coraz bardziej nowoczesne. Warto sprawdzić ofertę: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Aby jednak w pełni odczuwać komfort, należy zadbać o wszelkie detale znajdujące się na balkonie. Jeśli chodzi o podłogę, to warto zastanowić się kilka razy przed położeniem drewna. Stosunkowo szybko się zużywa i trudno je utrzymać w odpowiedniej czystości. Aby uniknąć wielu niedogodności, warto zdecydować się na terakotę. Warto również zainwestować w osłonę balustrady. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań. W tym wypadku drewno jest już bardziej dopuszczalne – jeśli jest odpowiednio zaimpregnowane.

Jeśli chodzi o meble, to stolik i miejsca siedzące, to obowiązek. Warto jednak, aby nie były przytwierdzone na stałe. Na rynku coraz częściej można spotkać specjalne meble przeznaczone na balkon. Są one wielofunkcyjne, zajmują mało miejsca i proste w montażu. Jeśli jednak chcecie coś nietypowego, to warto zainwestować w zwykłe palety i wielkie poduchy – daje to niesamowity klimat, wygodę i ogromną swobodę. Wszystko należy jednak dopasować do wielkości balkonu.

Według mnie, to jednak rośliny są podstawą aranżacji. Daje ona możliwość odseparowania się od sąsiadów oraz poczucie spędzania czasu na łonie natury. Prócz klasycznych kwiatów balkonowych, warto zadbać o zioła niezbędne w kuchni (oregano, bazylia, mięta, tymianek, kolendra) oraz mniejsze owoce i warzywa (truskawki, agrest, pomidory koktajlowe). Pamiętajmy, że potrzebują one właściwego nasłonecznienia.

Warto zadbać również o kilka detali w postaci skrzynek na owoce oraz odpowiedniego oświetlenia. Jeszcze kilka lat temu bardzo popularne były zwykłe lampy solarne. Dziś jednak warto kupić kule z lampami solarnymi, które wieczorami tworzą niesamowity klimat. Warto do tego dołączyć kilka lampionów z naturalnym ogniem. Na koniec dobrze mieć przygotowane koce na chłodniejsze dni i można w pełni czerpać przyjemność z letnich wieczorów nawet na balkonie znajdującym się w bloku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.