×

W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą schody kacze?

W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą schody kacze?


Chciałbyś umieścić w mieszkaniu schody, ale nie wiesz, jaki rodzaj będzie odpowiedni ze względu na jego mały metraż? Jest na to rozwiązanie – schody kacze, najlepiej w wersji kręconej, które zajmują o wiele mniej miejsca niż zwykłe schody kręcone, dzięki czemu, po odpowiednim wyprofilowaniu i naprzemiennym ułożeniu, zredukują do minimum zajmowaną powierzchnię i nie pozbawią mieszkańców komfortu ich użytkowania. Sprawdź, jakie jeszcze cechy posiadają schody kacze.

Schody kacze najlepsze do małych pomieszczeń…

Małe pomieszczenia wymagają bardzo dokładnej aranżacji, zwłaszcza jeżeli mają zmieścić się tam schody. Oprócz estetyki muszą one również odznaczać się wysoką funkcjonalnością, dlatego najlepiej w takim przypadku sprawdzą się schody kacze, które są jeszcze bardziej strzeliste niż kręcone. Ich szerokość wynosi standardowo ok. 60 cm, dzięki czemu zajmują znacznie mniej miejsca, a specjalnie wyprofilowane stopnie wskazują, od której nogi należy zacząć wchodzenie. Stopnie są powycinane w taki sposób, aby zajmowały dwa razy mniej miejsca niż w przypadku zwykłych schodów. Konstrukcja schodów kaczych może być centralnie zamontowana pod stopniem lub być bardziej strzelista do góry, tzw. konstrukcja policzkowa.

…w każdym stylu

Wspomniane stopnie schodów mogą być wykonane z sosny, dębu czy buku, czyli wysokiej jakości drewna. Wysokość schodów kaczych można zwiększyć poprzez dokupienie jednego lub więcej stopni. Warto również zainwestować w szklane balustrady, nadające wnętrzu przejrzystości i lekkości, które znakomicie zastąpią modne kiedyś balustrady z masywnymi, toczonymi lub rzeźbionymi kolumnadami drewnianymi.

Jeżeli zdecydujesz się na schody kacze w wersji kręconej, zyskasz połowę miejsca, jakie jest potrzebne do wstawienia tradycyjnych schodów kręconych ze względu na to, że robią one pół obrotu zamiast całego. Są one nowoczesnym i minimalistycznym elementem wystroju nie tylko modernistycznego mieszkania, ale również utrzymanego w stylu rustykalnym, prowansalskim lub klasycznym. Wystarczy dobrać odpowiedni ich kolor, rodzaj balustrady oraz drewna, z którego wykonane są stopnie.

Warto przy tym pamiętać, że minięcie na schodach kaczych dwóch osób jest niemożliwe i nauczyć się, od której nogi zaczyna się wchodzenie – przypomina ekspert firmy STALEX z Czaplinka, która specjalizuje się w produkowaniu różnego typu użytkowych konstrukcji stalowych z elementami metaloplastycznymi według projektów własnych albo zleconych przez inwestorów, w tym schodów krętych na słupie, zabiegowych i kaczych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.