×

Wakacyjne apartamenty – jakie wnętrza cenimy najbardziej?

apartamenty Międzyzdroje z widokiem na morze

Wakacyjne apartamenty – jakie wnętrza cenimy najbardziej?

apartamenty Międzyzdroje z widokiem na morzeWybór wakacyjnego apartamentu, w którym spędzimy od kilku do nawet kilkunastu dni swojego długo wyczekiwanego urlopu, dostarcza nam zwykle wielu wyzwań.

Z jednej strony chętnie wybieramy te modne dziś mieszkania o podwyższonym standardzie, które prezentują się rewelacyjnie na zdjęciach, a z drugiej chcemy, żeby posiadały one wszystko, co najważniejsze dla udanego wypoczynku. Od czego zacząć i na co patrzymy w pierwszej kolejności?

Wynajem apartamentu – 10 rzeczy, na które zwracamy uwagę

W pierwszej dziesiątce czynników, które są dla nas istotne podczas przeglądania ofert np. z kategorii apartamenty Międzyzdroje z widokiem na morze czy po prostu apartamenty wakacyjne, są:

 1. Lokalizacja – numer jeden to zawsze miejsce, w którym chcemy spędzić wakacje. Do czołówki takich regionów w Polsce zaliczają się oczywiście tereny nadmorskie, ze szczególnym uwzględnieniem Międzyzdrojów, Świnoujścia, Kołobrzegu czy Władysławowa.
 2. Odległość apartamentu od plaży – tu sprawdzamy czy będziemy mieć widok na morze, czy może na miasto? Od razu możemy przyjąć, że noclegi z widokiem bezpośrednio na morze, będą droższe, ale cena będzie tego warta! Wschód słońca oglądany z pokoju, w którym właśnie pijemy kawę to dla wielu z nas marzenie, za które warto zapłacić.
 3. Wystrój apartamentu – czy jego wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym, marynistycznym, industrialnym czy może na nutę klimatów skandynawskich? Te detale są ważne!
 4. Osobna łazienka – dziś nie wyobrażamy sobie korzystania w apartamentach z przestrzeni dzielonej z innymi gośćmi i to jest podstawa. Dodatkowo zwracamy uwagę na to, czy znajduje się w niej prysznic, czy wanna.
 5. Salon z aneksem kuchennym – chętnie decydujemy się na to rozwiązanie, bo sprawia, że wypoczynek i szykowanie posiłków są po prostu praktyczne.
 6. Dostęp do darmowego WIFI w obrębie apartamentu – trudno dziś wyobrazić sobie urlop bez możliwości korzystania z internetu, więc ten punkt ma duże znaczenie.
 7. Bezpłatny parking – to wciąż nie jest częsta opcja, dlatego tym cenniejsza. Jeśli bezpłatne miejsce do parkowania nie jest dostępne, to kierujemy się ceną, jaką przyjdzie zapłacić za określoną liczbę dni postoju w najbliższym miejscu.
 8. Nieograniczony dostęp do ogródka i grilla. Wakacje to czas korzystania ze świeżego powietrza, dlatego grill w gronie rodzinnym lub możliwość wypicia kawy w ładnie urządzonym, zielonym ogrodzie, są dla nas ważne.
 9. Dodatkowe atrakcje np. w postaci znajdującej się w obrębie budynku z apartamentem sauny, sali bilardowej, salki do zabaw dla dzieci oraz basenu.
 10. Możliwość zabrania ze sobą pupila (pies lub kot)

Pozostałe rzeczy związane z wyborem nadmorskiego apartamentu do wynajęcia okazują się wg statystyk mniej ważne, a samą decyzję najczęściej podejmujemy właśnie na podstawie w/w dziesiątki.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Twitter