×

Wieszaki na…rowery!

Wieszaki na…rowery!

Nadchodzi wiosna. Za oknem pojawiają się pierwsze promienie słońca, cały świat powoli odżywa, ciepły wiatr zaprasza wręcz do przejażdżki rowerem. Zatem wychodzimy, relaksujemy się na rowerze a po skończonej jeździe wchodzimy do domu, wieszamy kurtkę a obok niej… rower! Brzmi abstrakcyjnie? Dzisiaj wieszak na rowery to codzienność!

Rowerowy problem

Pomyślmy bowiem- jaki czynnik często powoduje, że rezygnujemy z przejażdżki rowerowej? Wcale nie jest tak przecież, że nam się nie chce, że jesteśmy leniwi. Często po prostu nie mamy czasu na schodzenie do piwnicy, odczepianie, przyczepianie roweru, wyciąganie go z balkonu.

Gdzie bowiem najczęściej trzymamy rowery? Wiele osób trzyma na balkonie. Tu jednak niekorzystne warunki atmosferyczne mogą spowodować, że rower szybko się zniszczy. Można również trzymać rower w domu- lecz tu on przeszkadza. Pozostaje zatem piwnica albo klatka schodowa- tu jednakże boimy się kradzieży. Co zatem możemy zrobić?

Wieszak na rowery

Idealnym rozwiązaniem jest właśnie zakup wieszaka na rowery. Brzmi absurdalnie? Być może tak, jednak taki sposób pomoże nam trzymać rowery bezpiecznie w domu tak, że nie będą one w żaden sposób przeszkadzały. Co więcej- w każdej chwili będziemy je mogli wziąć!

Gdzie możemy znaleźć takie wieszaki na rowery? To jeszcze zależy od tego, jaki typ wieszaków potrzebujemy, jednak generalnie nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem go ich w sklepach z akcesoriami rowerowymi albo w sklepach dużych sieci meblowych. Warto również poszukać w internecie.

Jak wyglądają wieszaki na rowery?

Jednak musimy jeszcze odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie- jak właściwie wyglądają takie wieszaki na rowery? Otóż te, które możemy zamocować na suficie zazwyczaj przybieraj postać dwóch specjalnie ochranianych haków, które podtrzymują siodełko i kierownicę.

Do wyboru mamy jednak jeszcze wieszaki na rowery przyścienne. Tutaj zazwyczaj mają one postać „półeczki”, na którą możemy położyć rower- podtrzymuje ona ramę. Najbardziej nietypową formą są oczywiście wspomniane na początku haki na rowery, które umożliwiają nam wieszani ich jak kurtek.

Zakup i montaż wieszaków na rowery

Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać podczas wyboru wieszaka na rowery. Oczywiście wybierzmy to, co nam najbardziej się podoba, jednak miejmy na względzie, że nie każdy wieszak pasuje do każdego roweru. Trzeba wziąć pod uwagę ciężar i typ naszego roweru.

Ponadto dobrze jest pamiętać, że rower niestety z wielu naszych wojaży może wrócić nieco ubłocony. Dlatego aranżując odpowiedni zakątek w domu, w którym będziemy go trzymać, pamiętajmy o dostosowaniu ściany i podłogi. Co to oznacza? Wieszak na rower pozwoli nam świetnie zagospodarować przestrzeń, jeśli jednak np. pod nim umieścimy nasz najdroższy dywan, a ścianę zrobimy białą, możemy być niezadowoleni i obwiniać niesłusznie to urządzenie.

Podsumowując- wieszak na rowery to wspaniała innowacja, która pozwala na bezpieczne i wygodne trzymanie roweru w domu. Trzeba jednak pamiętać, aby kupować go z głową!

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.