×

Własna linia kosmetyków – zdrowo i ekologicznie

Własna linia kosmetyków – zdrowo i ekologicznie

ecofloresPraktycznie każdy z nas codziennie używa kosmetyków. Ze względu na wygodę, najczęściej kupowane są te gotowe, dostępne w drogeriach i większości marketów.

Niestety, oznacza to, że nabywa się produkty, o których niewiele wiadomo. Co prawda, na opakowaniach wyszczególnione są ich składniki, jednak nigdy nie ma się dokładnej wiedzy na temat tego, jak powstały konkretne preparaty. Dla osób chcących dokonywać w pełni świadomych wyborów, zdecydowanie lepsze będą kosmetyki wykonywane samodzielnie. Tworzone na bazie półproduktów oferowanych m.in. przez sklep EcoFlores, są bezpieczne dla zdrowia, a proces ich produkcji nie pozostawia przed użytkownikiem żadnych tajemnic. Można być też pewnym, że kosmetyki nie były testowane na zwierzętach, co będzie miało szczególne znaczenie dla wegan i wegetarian. Warto przy tym zaznaczyć, że znajdujące się w asortymencie sklepu bazy kosmetyczne oparte są na substancjach roślinnych. Decyduje to o ich ekologiczności i zmniejsza ryzyko wystąpienia uczuleń.

Z bazami kosmetycznymi oferowanymi przez EcoFlores można tworzyć własne kremy, balsamy, szampony, peelingi, a nawet żele pod prysznic i maski do włosów. Ponadto pozwalają one na wykonanie mydełek, kul do kąpieli i świec. Każdy produkt będzie perfekcyjnie dostosowany do indywidualnych potrzeb. Samemu można zadecydować nawet o jego zapachu i barwie. Wszechstronność zastosowania dostępnych półproduktów sprawia, że przy ich wykorzystaniu można stworzyć całą linię własnych kosmetyków. Z pewnością staną się godną alternatywą dla preparatów kupowanych dotychczas w drogeriach. Świetnie nadadzą się też na spersonalizowany prezent, natomiast samo ich tworzenie może okazać się wspaniałym wyzwaniem i świetną zabawą. Dla ułatwienia procesu produkcyjnego, w sklepie dostępne są podstawowe akcesoria niezbędne do wytwarzania kosmetyków, w tym foremki, krajalnice, termometry.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.