×

Własny dom – stary i do remontu wyjdzie taniej!

Własny dom – stary i do remontu wyjdzie taniej!

Marzenie o własnym domu znane jest bardzo wielu posiadaczom mieszkań w blokach, ale przede wszystkim z przyczyn finansowych realizacja tego marzenia udaje się nielicznym.

Budowa domu od podstaw to kilkusettysięczna inwestycja i to bez względu na lokalizację. Regułą jest, że im bliżej dużego miasta – tym drożej, a koszty budowy w metropoliach lub w ich bliskiej okolicy sięgają nie rzadko milionowych wydatków. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest szukanie starego domu, którego cena nie zwala z nóg, a dodatkowym atutem może być spora działka i najważniejsze media, które są do niej doprowadzone. Dzięki temu wiele znaczących kosztów, które są standardem przy budowie nowej nieruchomości zostaje zwyczajnie zaoszczędzona.

Stare domy to nie koniecznie zrujnowane budynki, jak to sobie nierzadko wyobrażamy – często są to domy gotowe do zamieszkania, które po mniejszym lub większym liftingu mogą stać się prawie tak atrakcyjne, jak te nowo wybudowane. Gdy nie jest to możliwe, a ze względów finansowych nowego nabywcę nie stać na gruntowny remont warto wziąć pod uwagę odnawianie domu etapami rozłożonymi w czasie stosownie do sytuacji finansowej.

Jedną ważną kwestią by adaptacja starego domu była udana i spełniała oczekiwania nowych właścicieli jest sporządzenie odpowiednio przemyślanego projektu wnętrza domu i zatrudnienie do remontu ekipy rzetelnych fachowców, którzy wykonają go w przyzwoitej cenie.

A&D HOMES – komplekspwe remonty domu

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter