×

Wybór systemu ogrzewania nie musi być trudny

Wybór systemu ogrzewania nie musi być trudny


Domowe systemy grzewcze zużywają nawet 50 procent energii zużywanej w przeciętnym domu. Systemy grzewcze mają kluczowe znaczenie dla utrzymania ciepła i komfortu każdej zimy.

Kiedy przychodzi do wyboru systemu ogrzewania, opcje takie jak pompy ciepła i piece gazowe i kolektory słoneczne mogą mieć duży wpływ na rachunki za media i zużycie energii.

Zalety poszczególnych systemów ogrzewania

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z powietrza na zewnątrz i wykorzystują ją do ogrzewania domu. Używają systemu chłodniczego do wychwytywania ciepła z zewnątrz, a następnie przesyłają go w pomieszczeniu za pomocą szeregu miedzianych rur lub zwojów. Wentylator wewnętrzny natomiast rozprowadza energię cieplną po całym domu. Latem cykl można odwrócić, aby wydobywać ciepło z domu i wydmuchiwać go na zewnątrz, dzięki czemu wnętrze domu będzie. Piec gazowy natomiast opiera się na ciekłym propanie dla wytworzenia energii. Gaz ziemny jest paliwem czystym, niedrogim, bezpiecznym i wydajnym. Jedną z wielu zalet gazu ziemnego jest to, że obecnie gaz ziemny kosztuje mniej niż prąd. Oznacza to, że możemy dzięki temu znacznie obniżyć koszty ogrzewania i ogrzewania wody. Nowoczesny piec gazowy zapewnia praktycznie natychmiastowe ogrzewanie. Wraz z rosnącą popularnością energii odnawialnej można rozważyć wprowadzenie kolektorów słonecznych do ogrzewania domu. Kolektory słoneczne nie tylko pozwolą zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną, ale również, możemy ją odsprzedać jeśli wygenerujemy jej więcej niż możemy zużyć. Kolektory słoneczne czerpią czystą, czystą energię ze słońca. Instalacja paneli słonecznych w domu pomaga w walce z emisją gazów cieplarnianych i zmniejsza naszą zależność od paliw kopalnych.

Zrównoważone i ekologiczne ogrzewanie

Tradycyjna energia elektryczna pochodzi z paliw kopalnych, takich jak węgiel i gaz ziemny. Kiedy paliwa kopalne są spalane w celu ogrzewania domów, emitują szkodliwe gazy, które są główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza i globalnego ocieplenia. Zarówno pompy ciepła, piece gazowe i kolektory słoneczne są systemami do zrównoważonego i ekologicznego ogrzewania. Nie tylko paliwa kopalne są szkodliwe dla środowiska, lecz także ograniczone zasoby. Ograniczona dostępność tworzy niestabilny rynek, na którym ceny energii mogą gwałtownie wzrosnąć w bardzo w krótkim czasie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.