×

Wyciszanie podłóg w domu

Wyciszanie podłóg w domu

Budowa i remont domu to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych fachowców. Technika idzie do przodu, a branża budowlana zyskuje kolejne nowinki i ulepszenia. Fachowcy muszą na bieżąco śledzić rynek i nowe rozwiązania, aby nie zostawać w tyle. Przecież ten, kto nie idzie do przodu, cofa się.

Podczas remontu, lub na etapie budowy domu, inwestor styka się z ogromną ilością problemów i musi podejmować tysiące decyzji, od których zależeć będzie komfort mieszkania i jego ekonomiczna eksploatacja. Najważniejsze to nie kierować się wyłącznie modą, ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem popartym możliwościami portfela.

Jednym z czynników, który zapewnia wygodę i komfort w domu to cisza. Hałas jest czynnikiem zaliczanym do najbardziej stresogennych, a przecież w domu chcemy odpoczywać od trudów dnia codziennego i hałasu, który nas zewsząd otacza. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że cisza w domu zależy od jakości i rodzajów zastosowanych w nim materiałów. Jeżeli budynek nie jest odpowiednio wyciszony, wtedy dom automatycznie będzie potęgował wszystkie, najdrobniejsze nawet hałasy, które generujemy sami. Maty akustyczne to jeden z tych materiałów, którego zadaniem jest wyciszanie, prościej mówiąc- mają właściwości dźwiękochłonne. Tego typu materiał może być stosowany we wnętrzach, w których istnieje potrzeba wyciszenia, głównie stosowane są jako specjalne podkłady podłogowe. Panele mają taką konstrukcję i sposób montażu, który potęguje hałas- kiedy coś upadnie, turla się, a nawet zwykłe kroki słychać do przesady. Ten problem w dużym stopniu można wyeliminować stosując maty akustyczne pod panele. Taki zabieg tłumi hałas nawet o 20 decybeli, co jest sporym osiągnięciem. Materiał nadaje się zarówno do użytku prywatnego, jak i do budynków o przeznaczeniu publicznym. Położony pod panele zapobiega pobieraniu wilgoci z podłoża, a tym samym chroni je przed szybkim zniszczeniem. Ale nie tylko podłogi można wyciszać stosując maty, ponieważ bardzo często są nimi wykładane dachy i ściany. Z mat akustycznych wykonuje się także obudowania do maszyn przemysłowych.

Izolacja akustyczna w różnych miejscach budynku jest nieco inna i wykorzystuje się do tego celu inne materiały. Dachy wygłusza się zazwyczaj wełną mineralną, która także dodatkowo zapewnia ciepło, czyli izolację termiczną. Podłogi wycisza się wspomnianymi matami akustycznymi, które czasami także stosuje się pod wylewki betonowe, a także do wyciszania podłóg sportowych. Czasami też materiał stosuje się do wyciszania rur, aby zmniejszyć hałas generowany przez płynącą wodę (mata akustyczna działa także termoizolacyjnie, co redukuje straty energii).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.