×

Wydzielanie powierzchni w magazynach

Wydzielanie powierzchni w magazynach

kurtKurtyny paskowe służą do wydzielania powierzchni, lub oddzielania pomieszczeń. To przegrody, które są wykonane z dość grubej folii PCV. Jej grubość i właściwości są dostosowane do określonych zadań. Mogą być odporne na wysokie, lub niskie temperatury, opiłki, odpryski itd. Często są montowane w otworach bram, drzwi, ponieważ dobrze chronią przed nawiewaniem pyłu, kurzu, nie pozwalają owadom dostawać się do środka pomieszczenia.

Kurtyny PCV składają się z dwóch podstawowych elementów, czyli foliowych pasów oraz specjalnych okuć, które służą do montażu zasłony. Okucia są zawieszane na listwie, którą trzeba przykręcić do ściany, lub nadproża. W niektórych sytuacjach taki montaż nie jest jednak możliwy. W takich wypadkach trzeba stworzyć specjalną metalową konstrukcję, na której zawiesza się kurtynę PCV.

Pasy są wykonane z polichlorku winylu o różnej grubości. PCV (bo tak w skrócie nazywa się to tworzywo sztuczne) jest elastyczne i niezwykle odporne na zabrudzenia, temperaturę i inne niesprzyjające warunki. Stąd też tak szerokie zastosowanie kurtyn PCV w wielu gałęziach przemysłu. Każda z nich musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty, które gwarantują dużą żywotność zasłon i ich prawidłowe funkcjonowanie. Dobre zasłony gwarantują także dobrą izolację dźwiękową, która może sięgać nawet 35 decybeli.

Ograniczenie wymiany powietrza jest szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których musi panować zdecydowanie niższa temperatura. Kurtyny PCV chronią przed uciekaniem zimna przy częstym przechodzeniu pracowników między pomieszczeniami, a co za tym idzie- zmniejszają straty energii.

Poszczególne pasy w kurtynach PCV mogą być wykonane z folii przezroczystej, półprzezroczystej, białej, lub czarnej. Niektóre modele mają szerszy wybór kolorystyczny (niebieski, czerwony, zielony, żółty) i chętnie są wykorzystywane w miejscach publicznych (np. miedzy sklepem a magazynem, w punktach gastronomicznych), dzięki czemu nie wprowadzają wrażenia sterylności w pomieszczeniu, a jednocześnie oddzielają miejsca od siebie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.