×

Wygodny fotel biurowy

Wygodny fotel biurowy


Wygodny fotel to podstawowe wyposażenie biura. Odpowiednio dobrany fotel może poprawić wydajność oraz samopoczucie pracownika. Zatem dobór fotela jest kluczowy nie tylko dla naszego komfortu, ale także dla zdrowia.

.

.

.

Jaki fotel do biura wybrać?

Aby mebel mógł spełnić swoje zadanie powinien mieć wygodne siedzisko i oparcie. Zagłówek oraz szerokie oparcie powinny być regulowane ponieważ w każdej pozycji ma zapewniać osobie korzystającej z fotela stabilność i dobre podparcie. Dodatkowo ergonomiczny fotel, powinien posiadać również obowiązkowo podłokietniki. Ponadto siedzisko powinno być zaokrąglone z przodu oraz nie powinno być zbytnio głębokie, aby nie uciskało pod kolanami.

Wygodne oparcie, odpowiedni kąt

Regulacja kąta nachylenia fotela jest również bardzo istotną kwestią, ponieważ daje pracownikowi możliwość dopasowania siedzenia do swoich indywidualnych preferencji. Pracodawcy powinni zapewnić fotele z regulacją kąta pochylenia oparcia i blokady w przynajmniej kilku pozycjach. Źle dopasowany fotel utrudnia zachowanie zasad prawidłowej sylwetki i sprawia, że pracownik nie wykorzystuje całego swojego potencjału, ponieważ czuje się niekomfortowo.

Dobrze też, aby fotel posiadał regulację wysokości, dzięki której każdy pracownik będzie mógł dopasować go do swojego wzrostu. Przyjmuje się, że osoba siedząca na fotelu powinna mieć nogi spokojnie spoczywające na ziemi oraz zgięte w kolanach pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Jeżeli jednak fotel nie ma regulacji wysokości całego oparcia, przynajmniej podparcie lędźwiowe powinno być regulowane „góra-dół”.

Wygoda przede wszystkim

Komfortowy fotel biurowy to taki, który jest wykonany z dobrze wentylowanej tkaniny, która nie będzie powodować dyskomfortu podczas siedzenia w lecie. Unikniemy tym sposobem uczucia pocenia się i przyklejenia do powierzchni. Oczywiście najlepszym wyjściem byłby fotel wykonany z bawełny jednak ten materiał nie należy do łatwych w utrzymaniu czystości.

Należy pamiętać, że wygodny fotel biurowy, to wyjątkowo ważny mebel w każdym pokoju biurowym, więc dlatego przed zakupem zawsze dobrze jest dokładnie przeczytać opis danego krzesła ergonomicznego zanim je zamówimy. A w razie potrzeby najlepiej dopytać przed zakupem, poczytać opinie na temat różnych modeli by dokonać właściwego wyboru. Na rynku znajduje się wiele egzemplarzy naprawdę wartych polecenia foteli w różnych półkach cenowych od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Ogromny wybór foteli i krzeseł biurowych znajdą Państwo w internetowym sklepie https://mildis.pl/.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.