×

Wystrój recepcji – o czym pamiętać?

Wystrój recepcji – o czym pamiętać?

W każdej siedzibie firmy najbardziej reprezentacyjnym miejscem powinna być recepcja. To do niej klient wchodzi w pierwszej kolejności i to na podstawie jej wyglądu wyrabia sobie pierwszą opinię o firmie. Warto więc zadbać o to, by recepcja prezentowała się szczególnie dobrze.

 

Podstawa to odpowiednie oświetlenie. Jeśli w recepcji znajdują się okna, powinny być odsłonięte, tak by zapewniać dopływ naturalnego światła. Innym rozwiązaniem są starannie rozmieszczone źródła sztucznego światła. Warto nie ograniczać się wyłącznie do kilku świetlówek, czy żyrandoli. Niewielkie lampki podświetlające ladę recepcji, czy też obrazy na ścianach są jak najbardziej wskazane.

 

Wystrój recepcji powinien być jasny i przestronny. Należy też wyodrębnić strefę, w której przebywają klienci od strefy zarezerwowanej dla pracowników. Zwykle robi się to przy wykorzystaniu odpowiednio dużej lady.
W części przeznaczonej dla klientów dobrze jest urządzić niewielką poczekalnię. Miękka kanapa, stolik do kawy i kwiaty doniczkowe sprawią, że recepcja będzie wydawała się o wiele bardziej przytulna. W części zarezerwowanej dla pracowników najważniejsza jest funkcjonalność i komfortowe warunki do pracy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter