×

Zaawansowane projektowanie przestrzeni mieszkalnych w 3D

Zaawansowane projektowanie przestrzeni mieszkalnych w 3D

Budowa domu, remont mieszkania czy zmiana jego aranżacji, to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Nie każdy z nas ma bowiem na tyle wyrobioną wyobraźnię przestrzenną, pewien zmysł organizacyjny i estetyczny, aby wszystko sobie odpowiednio zwizualizować. Trudno jest nam sobie poszczególne elementy wyobrazić, nie zawsze umiemy je odpowiednio połączyć, a część istotnych kwestii po prostu nam umyka. Projekty i rysunki techniczne też w przypadku amatorów i laików na niewiele się zdają. Bez odpowiedniej wiedzy architektonicznej i technicznej trudno jest bowiem przełożyć je sobie na bardziej realny obraz.

Od idei do gotowego planu

3ddCzy wobec tego musimy całkowicie zdać się na zdanie architekta i nie możemy mieć żadnego udziału w projekcie naszego domu czy aranżacji mieszkania? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzi serwis www.wsalonie3d.pl. Wsalonie3d.pl proponuje niezwykle nowatorskie rozwiązania, dotyczące projektowania wnętrz, kierowane zarówno do bardziej jak i mniej zaawansowanych użytkowników. Proces projektowania jest tutaj traktowany jako droga od pewnej ogólnej koncepcji do końcowego stanu przedwykonawczego.

Dla kogo?

Serwis www.wsalonie3d.pl jest kierowany do:

  • projektantów,
  • producentów,
  • osób, przymierzających się do budowy domu, remontu czy zmiany aranżacji mieszkania itp.,
  • wszelkich innych osób zainteresowanych projektowaniem.

Przystosowanie do współczesnych realiów (praca na dostępnych na rynku artykułach)

Dużą zaletą tego serwisu jest nie tylko to, że pozwala zaprojektować dom czy wnętrze mieszkania i zwizualizować swoje pomysły, ale również to, że jest on bardzo dobrze osadzony w współczesnych realiach. Możemy projektować, aranżować i urządzać wnętrza w oparciu o aktualnie dostępne na rynku produkty. To pozwala na stworzenie w środowisku wirtualnym całkowicie rzeczywistej, przystosowanej do obecnych realiów przestrzeni. Ważną funkcję pełni tu moduł, który w automatyczny sposób tworzy listę wykorzystywanych produktów, z uwzględnieniem ich danych i parametrów. Automatyczne generowanie listy produktów i półproduktów ma zaś wymiar praktyczny. Możemy porównywać artykuły, ich parametry oraz przygotować się do ewentualnych zakupów.

Pojemna biblioteka produktów i automatycznie generowana lista zakupów

Program przewiduje wszelkie kwestie praktyczne i technologiczne, ułatwiające zaprojektowanie gotowej przestrzeni. Do dyspozycji użytkownika jest oddana specjalna biblioteka produktów, w której może znaleźć materiały (w formacie 3D lub 2D) do wszystkich przewidywanych pomieszczeń. Dzięki temu można w łatwy sposób na bieżąco wybierać produkty i sprawdzać, jak komponują się z tymi już wybranymi i zaaranżowanymi. Biblioteka zawiera produkty dostępne aktualnie na rynku, co czyni projekt bardziej realnym i łatwym do realizacji. Wygenerowana lista produktów może stać się praktyczną liczbą zakupów. Znajdziemy bowiem na niej wszelkie niezbędne dane, poczynając od koloru, wymiarów przez kod producenta po dostępność towaru i miejsce, w którym można kupić dany artykuł.

Zdalna praca i współpraca nad projektem

Kolejne plusy tego programu to specjalnie opracowane moduły, służące do koncepcyjnego i praktycznego wspomagania czynności remontowych. Dzięki temu możliwa jest zdalna współpraca z architektem czy innymi osobami, pracującymi nad projektem. Dostęp do projektu może mieć szereg różnych osób. Z racji tego, że jest to projekt ulokowany w wirtualnej przestrzeni mogą one nad nim pracować zdalnie bez konieczności umawiania się na spotkania, mailowania, telefonowania czy jakiejkolwiek innej formy korespondencji. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pozwala to na oszczędzenie czasu, pieniędzy i energii oraz znacznie ułatwia i przyspiesza proces projektowania. Na realizowanym projekcie można w każdej chwili dokonywać zmian, zamieszczać uwagi i komentarze, kreślić dodatkowe szkice, plany i rysunki. Co ważne aplikacja zapisuje i porządkuje poszczególne etapy realizacji projektu, dzięki czemu można bez trudu dotrzeć do wcześniejszych jego faz lub też wycofać się z wprowadzanych zmian.

Plastyczna, realistyczna wizja

Raz jeszcze należy podkreślić realność tworzonego projektu. Nie tworzymy przecież baśniowej wizji, a aranżację domu lub mieszkania, co do którego mamy bardzo konkretne plany. Program jest tak opracowany, że obraz jest na tyle realny, że zobaczymy na nim nie tylko zamieszczone sprzęty i elementy wykończenia, ale też np. ich faktury, odcienie, sposób odbicia, załamania czy rozpraszania się światła. Przemyślany został tu każdy szczegół.

Z szczegółami oferty można się zapoznać na stronie www.wsalonie3d.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

Adam

Ciekawy artykuł. Dzięki za informacje.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.