×

Zalety drewnianej podłogi fornirowanej w salonie

Zalety drewnianej podłogi fornirowanej w salonie

Wybierając rodzaj podłogi w swoim domu stajemy często przed wielkim dylematem – co się sprawdzi najlepiej i posłuży nam wiele lat, a jednocześnie będzie wyglądało estetycznie i da się łatwo utrzymać w czystości. Pomieszczeniem szczególnie reprezentacyjnym, na którego wyglądzie zależy nam najbardziej jest oczywiście salon. Coraz więcej osób decyduje się na podłogi z naturalnych fornirów. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Trudności w wyborze podłogi do salonu

W punktach sprzedaży jest tak ogromny wybór wszelkiego rodzaju podłóg, że podjęcie tej właściwej decyzji szczególnie dla laika stanowi nie lada wyzwanie. Warto więc mieć niewielką choćby orientację w aktualnych trendach i nowościach co do wyboru materiału, a przede wszystkim co do jego jakości.

Charakterystyka drewnianej podłogi fornirowanej

Jednym z takich sprawdzonych materiałów, z którego wykonuje się deski podłogowe jest fornir, czyli cienkie płaty drewna o grubości od 0,1 do 8 mm. Płaty poddawane są specjalistycznej obróbce, w wyniku której następuje ich łączenie do pożądanej grubości. Technologia znana jest ludzkości od setek lat, a jednym z bardziej znanych przykładów są meble z XVII wieku, tzw. „ludwiki”, których liczne egzemplarze zachowały się w świetnym stanie do dziś. Tę metodę na polskim rynku wykorzystuje producent podłóg drewnianych Venifloor, który tworzy deski z fornirów naturalnych z rdzeniem z niezwykle wytrzymałej płyty HDF. Produkty można zobaczyć na stronie https://venifloor.com/

Zalety podłóg z naturalnych fornirów

Podłogi fornirowane są przede wszystkim twarde, czyli odporne na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia. Nie trzeba ich dzięki temu cyklinować. Drewno użyte do wykonania desek podłogowych oddycha regulując tym samym mikroklimat pomieszczeń. Ważnym dodatkowym atutem podłóg fornirowanych jest możliwość zamontowania ich na ogrzewaniu podłogowym. Ciepło instalacji grzewczej nie odkształca desek, a podłoga z tego materiału ma dużo lepsze parametry grzewcze niż wykonana z desek trójwarstwowych i nie wiele mniejsze od płytek ceramicznych. Podłoga fornirowana zapewnia dodatkowo izolację akustyczną pomieszczenia i co nie bez znaczenia – prezentuje się bardzo dobrze wizualnie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.