×

Zalety lamp podłogowych

Zalety lamp podłogowych

Aby stworzyć ergonomiczną, efektowną i przyjazną dla domowników przestrzeń, konieczne jest wykorzystanie różnych źródeł światła. Wśród nich ważną rolę odgrywają lampy podłogowe. Dzisiaj przekonamy Was, dlaczego warto zaprosić do domu właśnie oświetlenie podłogowe.

Nowoczesne lampy podłogowe same w sobie stanowią ozdobę wnętrza, ożywiając i dekorując mało ciekawe zakątki mieszkania. Do tego świetnie eksponują najatrakcyjniejsze punkty pomieszczenia i w sprytny sposób odwracają uwagę od jego ewentualnych mankamentów. Lampy podłogowe można wkomponować w wystrój bez pracochłonnych i kosztownych remontów. Ich ważną zaletą jest bowiem mobilność. Możecie przenosić je z miejsca na miejsce bez pozostawiania śladów. Do tego dobre lampy podłogowe kupicie dzisiaj w naprawdę przystępnej cenie, bez wychodzenia z domu.

Rozprawienie się z mrokiem

Lampy podłogowe znakomicie odnajdują się w roli oświetlenia dodatkowego, skutecznie rozganiając mrok z zakamarków, do których nie dociera światło emitowane przez oświetlenie główne i inne lampki.

Subtelny separator

Zadaniem lamp podłogowych jest także podział mieszkania na funkcjonalne strefy. Mogą wyznaczać granicę między strefą kuchenną, dzienną i sypialnianą. Często doświetlają kąciki wypoczynkowe i czytelnicze – zwłaszcza, gdy są wyposażone w ruchome klosze lub ramiona.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Wbrew pozorom, oryginalne lampy podłogowe są rozwiązaniem dedykowanym nie tylko przestronnym wnętrzom, ale także mniejszym pomieszczeniom. Ustawione w rogu pokoju, rzucając światło ku górze, optycznie powiększają przestrzeń. Oczywiście do małych wnętrz warto wybrać model o smukłej, minimalistycznej formie.

Mobilność

Tym, co odróżnia lampy podłogowe od oświetlenia ściennego i sufitowego, jest wysoka mobilność. Można je przenosić bez większego wysiłku.

Oświetlenie przyjazne dla człowieka i natury

Jeśli zdecydujecie się na innowacyjne lampy podłogowe z technologią LED, zyskacie energooszczędne i długowieczne źródło przyjaznego dla oczu światła. Segment LEDowe oświetlenia podłogowego dopiero się rozwija, ale już teraz znaleźć w nim można kilka prawdziwych perełek.

Budowanie atmosfery

Lampy podłogowe pozwalają stworzyć po zmroku nastrojową, przytulną, nieco romantyczną atmosferę, dając delikatne, ciepłe światło. Taki efekt zapewniają m.in. modele z zabudowanymi kloszami i z materiałowymi abażurami.

Podkreślenie stylistyki wystroju

Odpowiednio dobrana lampa podłogowa wydobędzie i podkreśli indywidualny charakter wystroju. W salonach oświetleniowych znajdziecie mnóstwo wzorów, dopasowanych do praktycznie wszystkich wnętrz, zwłaszcza urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym, klasycznym i skandynawskim. Chcecie natychmiast dodać przestrzeni modnego charakteru? Zaproście do niej lampę podłogową z kloszem na długim wysięgniku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter