Zamawiamy opał na zimę
Zima za pasem, a więc ostatni moment by zakupić opał po w miarę rozsądnych cenach. Jeśli poczekamy jeszcze kilka tygodni, ceny węgla, miału węglowego, oleju opałowego i innych paliw zaczną drastycznie rosnąć. Jakie są najlepsze sposoby zamawiania paliwa do naszych pieców centralnego ogrzewania? Przekonajmy się.
Przywozimy opał samodzielnie
Jeżeli chcemy zaoszczędzić i posiadamy auto dostawcze, bądź samochód osobowy z przyczepką, to najlepszym wyjściem będzie wybranie się takim pojazdem bądź zestawem na skład. W większych miastach bez problemu znajdziemy taki w naszej okolicy, nie trzeba będzie nigdzie daleko jeździć. Opał do domu możemy przywieźć albo w workach albo luzem, z czego ta druga opcja jest oczywiście tańsza, jednak będziemy musieli nasze paliwo rozładować samodzielnie i znieść do piwnicy. W przypadku worków sprawa jest nieco łatwiejsza, niemniej również będzie wymagać od nas nieco kondycji fizycznej. W ten sposób możemy zakupić zarówno węgiel, koks jak i miał węglowy. Jeśli polegamy na ogrzewaniu gazowym lub olejem opałowym, to również możemy zakupić zbiorniki z nim i przywieźć je sobie samodzielnie do domu.
Zamawiamy dostawę na miejsce
Druga opcja, nieco bardziej kosztowna, to zamówienie transportu bezpośrednio do naszego domostwa. Wtedy nie musimy mieć ani specjalnego auta bądź przyczepki, nie trzeba też martwić się tym gdzie w okolicy znajduje się najbliższy skład opału. Oczywiście nawet jeśli zamawiamy tani opał, to będziemy musieli dopłacić cenę przewozu, ale ta opcja ma też zalety. Przede wszystkim pracownicy zniosą nam węgiel do kotłowni, nie będziemy musieli robić tego samodzielnie. Niemniej chcąc zaoszczędzić, możemy zamówić paliwo luzem i kazać wysypać je sobie we wskazane miejsce, a później znieść na dół do piwnicy. Opcję tą, zwłaszcza ze zniesieniem opału na dół, można polecić osobom które nie lubią bądź nie mogą dźwigać ciężarów.
Niezależnie od tego którą metodę wybierzemy, powinniśmy się spieszyć. Tanie ogrzewanie będziemy mieli bowiem tylko wtedy, gdy zdążymy kupić opał tanio, a to jest możliwe zazwyczaj do pierwszych tygodni października. Później ceny rosną bardzo mocno, ponieważ ludzie zaczynają dogrzewać swoje domy i zwykle wszyscy jednocześnie zamawiają opał na kolejny sezon.
Opublikuj komentarz