×

Zbieranie i wykorzystywanie wody deszczowej

Zbieranie i wykorzystywanie wody deszczowej

Co roku usłyszeć można informacje dotyczące susz, zbyt małej ilości wody gruntowej i konieczności jej oszczędzania. Tak naprawdę często wiadomość ta jest bagatelizowana, chociaż dotacje związane z programami proekologicznymi są spora zachętą dla osób, które do tej pory nie interesowały się chociażby sposobami oszczędzania wody. Jednym ze sposobów na oszczędność wody jest zbieranie wody deszczowej – w dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć te tematykę, a także podpowiedzieć jak można zacząć to robić. Zapraszamy!

Zalety oszczędzania wody deszczowej

Zalety z oszczędzania wody deszczowej przekładają się na te ekonomiczne oraz ekologiczne. Gromadzenie deszczówki sprawia, że wodę tą możemy powtórnie wykorzystać i to nie tylko do podlewania ogrodu, ale także w gospodarstwie domowym. Warto dodać że woda deszczowa ma świetne właściwości: jest miękka, nie zawiera magnezu ani wapnia oraz jest kwaśna. Z tych względów może sprawdzić się jako woda do prania czy do spłukiwania wody w toalecie.

Oczywiście przede wszystkim woda deszczowa sprawdza się podczas podlewania ogrodów przydomowych czy działek. Woda może zostać skierowana także do miejsc, w których powstają tzw. miejsca małej retencji. Wybierając zbiornik z możliwością podłączenia do instalacji, można ją podłączyć także do gospodarstwa domowego. Szacuje się, że dzięki temu można zmniejszyć zużycie wody nawet o połowę!

Odbierz do 5000 zł dofinansowania z programu MOJA WODA!

W celu zachęcania do zbierania deszczówki osoby, posiadające przydomowe ogródki czy działki rekreacyjne, skorzystać mogą z dofinansowania z programu „Moja woda” do kwoty nawet 5000 zł. W wielu miastach i gminach programy takie już działają i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Aby móc skorzystać z dofinansowanie trzeba spełnić kilka warunków. Najkorzystniej jest sprawdzić, jak kwestia ta wygląda w danym regionie.

Zbiorniki na wodę deszczową – gdzie najkorzystniej kupić?

Na rynku bez problemu znaleźć można zbiorniki na wodę deszczową. Nie wszędzie jednak wybór ich jest duży, a pakiety dopasowane do indywidualnych potrzeb. Z tego względu warto jest skorzystać z oferty sklepu Proterm z Bydgoszczy. Właśnie tam wybór zbiorników na deszczówkę i pakietów przeznaczonych do oszczędzania wody deszczowej jest bardzo duży. W sklepie znajdują się nie tylko podziemne zbiorniki na deszczówkę, ale także i naziemne, które są niezwykle estetyczne. Mogą nie tylko dobrze spełniać swoją rolę, ale być wręcz dekoracją danego ogrodu. Poza tym w sklepie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania z programu „Moja woda”.

Osoby, które pracują w sklepie instalacyjnym online Proterm są w stanie dobrać dany pakiet do potrzeb, ilości osób, wielkości domu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter