×

Zegar nadaje wnętrzu charakteru

Zegar nadaje wnętrzu charakteru

Urządziłeś już swoje mieszkanie, ale czegoś Ci brakuje i nie potrafisz się zdecydować na jakiś konkret? A może brakuje Ci pomysłów w sprawie wystroju wnętrza Twojej sypialni? Nie wiesz czym ożywić stonowane kolory jadalni? Chętnie pomożemy Ci dokonać wyboru i sprawimy, że Twoje wnętrza będą piękne i stylowe. Bardzo dobrym dodatkiem do praktycznie każdego wnętrza jest zegar. Kiedyś zegar ścienny wisiał na ścianie w każdym domu i był koniecznym dodatkiem do wystroju wnętrza. Dlaczego dziś tak nie jest? Odpowiedź jest prosta. Kiedyś wszyscy potrzebowaliśmy zegarków, czy to tych na nadgarstku, czy to tych na ścianie. Dzisiaj godzinę możemy bez problemu sprawdzić w telefonie komórkowym, na tablecie czy na komputerze. Większość z nas korzysta z zegarków w telefonie. Na ulicy nie trudno zauważyć, że coraz mniej osób nosi klasyczne zegarki.

Warto jednak pomyśleć o gustownym zegarze w domu, bo dodaje on prawdziwie domowego charakteru i sprawia, że wnętrze nabiera stylu. Oczywiście najważniejsze jest też to, żeby zegar poza funkcją praktyczną, czyli wskazywaniem godziny był też gustownym dodatkiem. Gdzie możesz powiesić zegar w domu? Taki najpopularniejszym miejscem na powieszenie zegara ściennego jest salon, jadalnia albo kuchnia. W salonie lub jadalni można pokusić się o klasyczny zegar z kukułką. Każdy z nas niewątpliwie pamięta z czasów dzieciństwa oczekiwanie na wybicie pełnej godziny, żeby zegar wybił ją i oczekiwanie na godzinę 3,6,9 lub 12, żeby kukułką ogłosiła upływ kolejnych części dnia. Zegar jest także praktycznym dodatkiem do każdej kuchni, przyda się zwłaszcza zapalonym kucharkom i kucharzom. Co prawda nowoczesne piekarniki i kuchenki mają już dziś wbudowane zegary, ale przecież zegar w kuchni to klasyka! Można go powiesić nad stołem, wtedy będzie widoczny z każdego miejsca i będzie elementem wystroju wnętrza.

Czy możesz umieścić zegar w sypialni? Oczywiście, że tak, ale pamiętaj, żeby był to raczej cichy zegar. Tykanie zegara może rozpraszać i zaburzać sen, nie każdy to lubi. To tykanie może naprawdę bardzo denerwować! Dlatego też może warto w sypialni pomyśleć o zegarze elektronicznym z funkcją budzika, który będzie bardzo przydatnym gadżetem zwłaszcza dla tych, którzy lubią pospać i trudno ściągnąć ich z łóżka. Zegar będzie też świetnym elementem wystroju pokoju dziecięcego. Warto powiesić go tak, żeby dziecko mogło obserwować wskazówki i uczyć się odczytywać zegar. To świetna nauka dla każdego malucha, taki zegar dziecięcy sprawi każdemu dziecku mnóstwo frajdy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.