×

Zielone elementy w domu

Zielone elementy w domu

Zieleń – barwa, która od zawsze kojarzyła się z ciepłem, nadzieją, spokojem. Ogólnie ujmując jest to kolor wzbudzający same pozytywne odczucia, dlatego nieprzerwanie od wielu lat jest popularny zarówno w branży modowej, jak i wnętrzarskiej.
Dziś przedstawimy Wam kilka inspiracji na zielone akcenty w domu, które ożywią wnętrza i podkreślą jego przyjazny, sprzyjający wypoczynkowi klimat.

Zastawa kuchenna

Cały dom nie powinien być utrzymany w tonacji zieleni, ponieważ przyniosłoby to efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego. Jednak takie detale jak zastawa stołowa, wazony czy filiżanki są jak najbardziej pożądane. Często sięgają po nie również specjaliści aranżacji wnętrz.

Dywany

Znajdują się w każdym domu, ponieważ stanowią doskonałe uzupełnienie pustych podłóg. Utrzymane w zielonych kolorach nadadzą wnętrzu niesamowitego wystroju. Ponadto szybko wpadają w oko, dlatego jeśli na podłogach znajdują się jakieś mankamenty, od których chcemy odwrócić wzrok gości lub swój własny warto zdecydować się na zielone dywany w intensywnych odcieniach.

Ramki na zdjęcia i obrazy

Ściany również nie powinny świecić pustkami. Warto zauważyć, że nawet w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach zawsze są one w jakiś sposób przyozdabiane. Miłośnicy sztuki z pewnością docenią obrazy w zielonych ramkach, z kolei osoby ceniące rodzinne klimaty mogą zdecydować się na zielone ramki na zdjęcia ze swoimi bliskimi.

Kwiaty

Świeże kwiaty nigdy nie wychodzą z mody. Kwiaciarnie pękają w szwach i z całą pewnością każdy znajdzie w nich roślinę idealną dla siebie. Niezależnie od stylistyki panującej we wnętrzach piękne, żywe kwiaty zawsze wyglądają doskonale czy to na parapecie, komodzie, stole czy schodach.

Meble – wskazówka dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w renowacji

W sieci można znaleźć mnóstwo mebli pochodzących z minionych dekad. Ich stan często pozostawia wiele do życzenia, ale za to cena zwykle jest przyjazna domowemu budżetowi. Wśród pozornie nieprzydatnych staroci warto poszukać perełki, która może doskonale wkomponować się w stylistykę panującą we wnętrzach. Stare meble często produkowane są z litego drewna, co ułatwia zadanie. Wystarczy zielona farba i kilka akcesoriów malarskich. W sklepach meblowych można również kupić gotowe dekoracje.

Zieleń w domu nigdy nie jest passé! To barwa uniwersalna, która znajdzie swoje zastosowanie w każdym stylu wnętrzarskim. Wystarczy tylko uruchomić swoją wyobraźnię i dać się ponieść wodzom wnętrzarskich fantazji a wnętrze szybko odzyska utracony klimat!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.