×

Zjeżdżalnia w nietypowym miejscu

Zjeżdżalnia w nietypowym miejscu

slide-1515599_640Większości z nas zjeżdżalnie kojarzą się przede wszystkim z placami zabaw, które umiejscowione są na osiedlach, przy przedszkolach oraz jako wydzielone miejsca w galeriach handlowych. W gruncie rzeczy przeznaczone są dla dzieci. Okazuje się, że są na świecie galerie handlowe, gdzie specjalnie zamontowane zjeżdżalnie przeznaczone są przeważnie dla dorosłych.

O co dokładnie chodzi?

Nie tylko Chiny, a także inne kraje Azji Wschodniej kojarzone są przede wszystkim z pogonią za pracą oraz organizacją dnia codziennego według pracy. Ten trend zauważalny jest w zasadzie na całym świecie, gdzie liczy się przede wszystkim pogoń za pieniądzem. Brak czasu dla siebie powoduje, że ludzie szukają rozrywki i innych sposobów rozładowania emocji oraz napięcia. Aby nieco urozmaicić życie swoim pracownikom, niektóre korporacje sięgają po różne sposoby np. Google czy Microsoft, które powodują wzrost kreatywności i obniżają poziom stresu. Czemu zatem nie wprowadzić pewnych urozmaiceń w miejscach zakupu?

Nietypowa zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia, która powstała w Chinach w jednym z centrów handlowych w Szanghaju ma blisko kilkadziesiąt metrów długości. Jej początek ma miejsce na piątym pietrze galerii, a koniec na parterze. Sama myśl o zjeździe zjeżdżalnią na sam dół powoduje, że większość klientów omija ją szerokim łukiem, inni z kolei śmiało do niej wschodzą i mówią o naprawdę niecodziennym przeżyciu.

Zjeżdżalnia i wszystkie jej elementy wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Posiada specjalne mocowania oraz niezbędne atesty, które powodują, że jest całkowicie bezpieczna. Odpowiednie wyprofilowanie powoduje, że osoby, które decydują się na skorzystanie ze zjeżdżalni zachowują bezpieczną prędkość.

Czy kiedyś coś takiego powstanie w Polsce?

Jednym z producentów zjeżdżalni w Polsce jest firma Elstal (http://www.elstal.com.pl/pl/), która swoje produkty eksportuje na cały świat. Zjeżdżalnie wykonywała dla klientów z Japonii, Litwy czy Niemiec. Firma swoje produkty wykonuje ze stali nierdzewnej, gdyż jest to materiał niezwykle trwały i wytrzymały, pozwala także na użytkowanie zjeżdżalni przez osoby dorosłe. Na pytanie, czy kiedyś doczekamy się takiej zjeżdżalni w Polsce jest dosyć proste – tak, o ile właściciel galerii zdecyduje się na jej montaż. Być może jest to niedaleka przyszłość, gdyż w Polsce w wielu miastach dopiero buduje się galerie, zatem walka o klientów dopiero przed nami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.