×

Żyrandol a może plafon – co zamontować w salonie?

Żyrandol a może plafon – co zamontować w salonie?

Planując wystrój swojego salonu stajemy przed wieloma decyzjami. Jedną z nich jest wybór żyrandolu lub plafonu. Taki wybór może znacznie wpłynąć na ogólny wygląd naszego salonu. Jakie więc oświetlenie wybrać?

Żyrandol towarzyszy nam od wielu lat i zagościł w wielu salonach. Ludzie decydują się na kupno żyrandola do salonu z wielu względów, takich jak na przykład unikalny wygląd czy ciekawe wzornictwo. Żyrandol najczęściej składa się z drewnianego, metalowego lub plastikowego stelaża i kilku kloszy, w których będą znajdowały się źródła światła. Światło z żyrandola jest rozproszone po całym pomieszczeniu i nie razi w oczy, przez co świetnie się nadaje do dużych przestrzeni. Coraz częściej na rynku możemy zobaczyć żyrandole wykonane w nowoczesny sposób, dlatego świetnie też się nadają do salonów z nowoczesnym wykończeniem.

Plafon zaczyna coraz częściej pojawiać się w salonach. Do niedawna plafony były umieszczane w rzadko odwiedzanych miejscach, takich jak na przykład spiżarnia. Początkowo były one prostym źródłem światła, bez wymyślnych linii oraz wzorów, jednak z czasem zaczęły powstawać plafony, które swoim wyglądem przykuwają uwagę. Możemy zakupić plafony w różnych kształtach i najczęściej w nowoczesnych kolorach, czyli białym i czarnym.

Żyrandol czy plafon? Co wybrać do swojego salonu?

Czynników wpływających na nasz wybór jest wiele. Musimy zdecydować czy wolimy pokaźny, duży żyrandol, który będzie nam wisiał na głowami, czy może prosty, nowoczesny plafon, który zostanie przyczepiony do sufitu i nie będzie tak łatwo zauważalny. Kolejną ważną rzeczą jest wielkość naszego salonu i wysokość sufitu. W małym i niskim pomieszczeniu żyrandol może nam przeszkadzać i nie raz może się zdarzyć tak, że po prostu o niego zahaczymy. Szczególnie jeżeli w naszym salonie mają zamiar bawić się dzieci, które swoimi wybrykami mogą uszkodzić nasz żyrandol. Jeżeli zaś nasz salon nie jest zbyt dużych rozmiarów, lub też nie chcemy zajmować zbyt dużej przestrzeni nad głową, czy może jest wykonany w stylu nowoczesnym to warto zwrócić uwagę na plafony. Wybór plafonów na rynku jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Plafony oświetlają sufit od spodu, dzięki czemu puszczają łagodną, przyjazną poświatę, co tworzy przytulny klimat w salonie. Dzięki technologii LED możemy pobawić się w różnymi konfiguracjami kolorów, natężeniem światła. Takiej możliwości nie dają na żyrandole.

Wybór pomiędzy żyrandolem, a plafonem z pozoru może wydawać się ciężki, ale gdy już zdecydujemy jaki rodzaj światła chcemy mieć w salonie, czy zależy nam na przestrzeni nad głową, w jakim stylu ma to być to na pewno podjęcie decyzji będzie proste (sprawdź żyrandole w planetalamp.com). Żyrandol jak i plafon są świetnymi źródłami światła i nieważne, którą opcję wybierzemy to na pewno znajdziemy coś dla siebie.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.