×

Żyrandol kryształowy – jak z jego pomocą zaaranżować eleganckie wnętrze? Sprawdzone porady!

Żyrandol kryształowy – jak z jego pomocą zaaranżować eleganckie wnętrze? Sprawdzone porady!

Piękno, styl i klasa tak krótko można opisać żyrandol kryształowy. Modele te nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są ozdobą pomieszczenia, w którym wiszą. Jak zaaranżować eleganckie wnętrze przy wykorzystaniu tego typu oświetlenia? Sprawdź to!

Wybierz odpowiednią wielkość

Marzysz o żyrandolu kryształowym? Jednym z głównych aspektów, jaki musisz wziąć pod uwagę, jest jego wielkość. Zbyt duży będzie przytłaczał całe pomieszczenie, a za mały, sprawi, że nie uzyskasz pożądanego efektu. Co zrobić, żeby żyrandol kryształowy był prawdziwą ozdobą pomieszczenia?

Przy wyborze oświetlenia kieruj się jedną zasadą. Do dużych pomieszczeń możesz kupować duże żyrandole, a do małych te mniejsze. Mieszkasz w kawalerce, ale marzy ci się kryształowy model? Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kryształowy kinkiet. Jest dużo mniejszy, świetnie oświetli pomieszczenie, a dodatkowo pozwoli, ci uzyskać upragniony efekt.

Zwróć uwagę na kształt

Żyrandol kryształowy to niejedyne źródło światła w pomieszczeniu? Kiedy będziesz wybierała model do twojego domu, zwróć uwagę, czy będzie korespondował z pozostałymi lampami, kinkietami, czy LEDami. Tutaj należy wziąć pod uwagę kształt. Wszystkie źródła światła są okrągłe? Prostokątny żyrandol będzie się z nimi gryzł, a całość nie będzie prezentowała się estetycznie. Kiedy jednak projekt pomieszczenia przewiduje tylko jedno źródło światła, śmiało możesz zdecydować się na model o kształcie, który podoba ci się najbardziej.

Sprawdź, jaka barwa będzie odpowiednia

Wiele osób myśli, że żyrandol kryształowy ma tylko jedną barwę. W dobrych sklepach z oświetleniem znajdziesz wiele rodzajów w różnych kolorach. Dostępne są tam lampy całe z kryształów, z chromowanymi lub złotymi akcentami. To prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie wyglądają tak pięknie, że od razu chciałoby się je powiesić na własnym suficie.

Tutaj tak, jak w przypadku kształtu warto podjąć przemyślaną decyzję. Zastanów się, czy kolorystyczne akcenty będą pasowały do całości wnętrza. Sprawdź, czy wszystko się ze sobą komponuje i tworzy estetyczną całość. Możesz np. przykładać zdjęcie salonu do fotografii ze sklepu internetowego, w ten sposób łatwo przekonasz się, jak model, który ci się podoba, koresponduje z wnętrzem.

Żyrandole kryształowe do jakich wnętrz?

Żyrandol kryształowy doskonale prezentuje się we wnętrzach w stylu retro. Świetnie podkreśli charakter pomieszczenia i stanie się jego ozdobą. Wspaniale będzie pasował także do stylu klasycznego. Ten model oświetlenia to mocny akcent. Z pewnością będzie jednym z głównych punktów wnętrza. Przyciągnie także wzrok odwiedzających. Warto poświęcić czas i wybrać taki, który idealnie wkomponuje się w aranżowane pomieszczenie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter