×

Chemia do basenu – jaka chemia basenowa jest potrzebna, aby mieć czystą wodę w basenie?

Chemia do basenu – jaka chemia basenowa jest potrzebna, aby mieć czystą wodę w basenie?

Spełniłeś marzenie o własnym basenie w ogrodzie i chcesz przygotować go do zbliżającego się sezonu letniego? Musisz pamiętać o kilku prostych i niezbędnych czynnościach, które trzeba wykonać, by zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie. Przydatne w tym będą specjalne środki do basenu. Jaka chemia basenowa jest niezbędna, by cieszyć się przejrzystą wodą jak najdłużej?

Czysty basen – od czego zacząć?

Pielęgnacja basenu to podstawa, by na co dzień cieszyć się czystą wodą. W pierwszej kolejności trzeba go dokładnie oczyścić. Akcesoriów do pielęgnacji basenów jest całkiem sporo. Możesz wybierać spośród specjalnych odkurzaczy basenowych czy szczotek na tyczkach teleskopowych. Warto pamiętać, żeby o czystość basenu dbać na bieżąco i usuwać regularnie zanieczyszczenia przed pływaniem. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej chemii basenowej, która uzdatni wodę.

Chemia basenowa – jakie środki się przydadzą?

Chemię do basenów stosuje się głównie do czyszczenia, utrzymania prawidłowego pH wody, uzdatniania i zapobiegania rozwojowi glonów. Dostępna jest ona w formie tabletek, płynu i granulatu. Wybierając środki do basenu, warto sprawdzać źródło ich pochodzenia. Takie specyfiki muszą przejść dość rygorystyczne badania, by zostały dopuszczone do sprzedaży. Chemia basenowa w sklepie CTM.net.pl to preparaty sprawdzonych producentów, które posiadają wymagane atesty Państwowego Zakładu Higieny. Wśród nich są m.in. środki do dezynfekcji, regulacji pH czy glonobójcze koncentraty.

Chemia basenowa – jak używać?

Stosując chemię do basenu, należy zapoznać się z instrukcją producenta. Szczególnie dotyczy to dozowania preparatu. Źle dobrana ilość środka może nie przynieść żadnego rezultatu. Dlatego też nie powinno się wyrzucać opakowań specyfików, by w każdej chwili móc zerknąć na etykietę i przeliczyć, ile trzeba będzie użyć substancji na daną pojemność basenu. Możesz też zdecydować się na automatyczne dawkowanie chemii basenowej, a to za sprawą specjalnych urządzeń, np. stacji dozującej.

Czy chemia do basenu jest bezpieczna?

Chemia basenowa ze sprawdzonego źródła jest jak najbardziej bezpieczna. Bardziej ryzykowna dla zdrowia jest kąpiel w basenie, gdzie nie stosuje się takich środków. W wodzie bowiem chętnie gromadzą się wszelkiego rodzaju bakterie, glony czy grzyby, dlatego trzeba zadbać o odpowiednią czystość basenu. Warto jednak dodać, że taka chemia będzie bezpieczna wówczas, kiedy będzie właściwie stosowana. Dlatego tak ważne jest czytanie instrukcji i dobranie odpowiedniej dawki tych substancji. Ponadto, jeśli ty lub twoi najbliżsi mają wyjątkowo delikatną skórę, a preparaty z chlorem wywołują podrażnienia, alternatywnie można zastosować chemię basenową na bazie aktywnego tlenu. Ma ona nieco słabsze działanie, ale w basenach przydomowych również się sprawdzi jako zamiennik produktów z chlorem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter