×

Jak skutecznie zwalczyć prusaki w domu i ogrodzie

Jak skutecznie zwalczyć prusaki w domu i ogrodzie

zwalczanie-owadowJeżeli w Waszym domu pojawili się nieproszeni goście w postaci uciążliwych maleńkich owadów należy od razu przejść do kontrofensywy.

Jeżeli w Waszym domu pojawili się nieproszeni goście w postaci uciążliwych maleńkich owadów należy od razu przejść do kontrofensywy. Najbardziej pospolite i najbardziej uciążliwe organizmy żywe takie jak prusaki i pluskwy potrafią dać się we znaki każdemu mieszkańcowi domu czy mieszkania. Zwalczanie tych wstrętnych szkodników nie należy do najłatwiejszych zadań ale nie jest to zadanie nie możliwe. Prusaki mogą się pojawić naprawdę wszędzie ale już dla pluskiew najlepszym środowiskiem do życia są wszelkie możliwe szczeliny w drzwiach i oknach, a także łóżka, materace czy meble a nawet żaluzje okienne materiałowe. Bo jednak najbardziej należy szukać pluskiew właśnie w materiałowych częściach mebli albo ewentualnie drewnianych. Wydaje się, że pokonanie tego wstrętnego i obrzydliwego robactwa jest niemożliwe. Tym czasem jest to możliwe i są dwa skuteczne sposoby na ich zwalczenie, ale tylko i wyłącznie zastosowane naraz mogą przynieść pożądany rezultat.

Zwalczanie pluskiew i prusaków jest możliwe dopiero wówczas, kiedy wykryjemy w domu bądź mieszkaniu ich obecność. Jeśli nie zaczną być dokuczliwe dla ludzkiego ciała to ich znalezienie nie jest wcale proste. Może się okazać, że nie trzeba będzie się specjalnie wysiać, jeśli owady te zaczną Nas gryźć. Jeśli coś w nocy gryzie w łóżku i powoduje zaczerwienione plamki to można być w stu procentach pewnym, że w domu pojawiły się insekty. Jeśli jednak mamy tylko i wyłącznie takie podejrzenia to możemy jeszcze spróbować wyczuć obecność pluskiew węchem. Ponoć pluskwy, kiedy są niespokojne wydzielają woń śmierdzącą niczym gnijące maliny. Jeśli takową da się wyczuć w Waszym domu to również jest to znak, że pojawiły się uciążliwe insekty.

Zatem pozbycie się tych uciążliwych owadów można łącząc ze sobą dwa sposoby. Pierwszy jest sprawdzony i skuteczny od lat, odkąd tylko wymyślono środki chemiczne do ich zwalczania. No właśnie, wszelkiego typu preparaty na prusaki i pluskwy to dzisiaj jedyny sensowny sposób na pozbycie się tych paskudnych insektów. Preparaty te najczęściej można kupić w postaci mikrokapsułek zamkniętych w butelce ze spryskiwaczem. Mikrokapsułki wydostają się na zewnątrz i osadzają się w miejscu, w którym potem przez następne kilkanaście tygodni wydostają się z nich odpowiednie płyny owadobójcze. Preparat jest bezpieczny dla ludzi, nie mniej jednak na czas jego rozpylania pomieszczenia powinny być puste. No i należy pamiętać, że nie psikamy tym preparatem łóżka ale szczeliny w ścianach i podłogach, czyli wszelkie te miejsca, które potencjalnie mogą być właśnie siedliskiem tego wstrętnego robactwa.

Drugim sposobem, który warto jest zastosować po rozpyleniu środka owadobójczego na prusaki i pluskwy jest dokładne zagipsowanie albo zamurowanie wszelkich luk w ścianach, dziur i szczelin. To właśnie tam można się spodziewać założonych gniazd tych owadów. Zanim dokona się zagipsowania tych owadów można jeszcze wcześniej wszystko wydmuchać myjką parową ciśnieniową. Gorąca para również zabija dokładnie te insekty a co najważniejsze to uniemożliwia również ich rozmnażanie. Nie mniej jednak to wszystko może niczego nie dać, jeśli wcześniej nie potraktuje się ich po prostu porządną dawką chemii do ich zwalczania. Co więcej, nie warto zupełnie na tych preparatach na prusaki i pluskwy oszczędzać. Za porządny preparat na prusaki i pluskwy warto jest wydać kilkadziesiąt złotych, a wszystko co będzie podejrzanie tanie może okazać się nie do końca skuteczne. Co bardzo ważne, takiego preparatu nie wolno używać nigdzie w pobliżu zlewów, kuchni, płynów czy artykułów spożywczych. Można za to wszędzie tam, gdzie prusaki i pluskwy mogą mieć swoje gniazda. Podłogi i szczeliny, wszystkie dziury w murach a także szczeliny w oknach i w drzwiach. Tam przede wszystkim należy popsikać preparat owadobójczy do zwalczania insektów takich jak prusaki i pluskwy. Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna uwaga a raczej przestroga. Preparatami tego typu nie wolno psikać niczego co ma związek z dziećmi. Żadnych pokoi, łóżeczek ani tym bardziej zabawek. Dokładne instrukcje  co do tego w jaki sposób używać tych preparatów można znaleźć wewnątrz opakowania.

Partnerem wpisu jest właściciel strony www.dezder.com.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.