×

Idealna łazienka – jak ją projektować?

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Urządzając ją, musimy połączyć walory estetyczne z zaletami praktycznymi i funkcjonalnością. Wyposażenie łazienki w dużej mierze jest uzależnione od jej powierzchni.

Pamiętaj o tym, że oprócz miejsca, w którym ustawisz poszczególne sprzęty, powinieneś także zapewnić sobie przestrzeń niezbędną do ich swobodnego użytkowania.

Zachowanie niezbędnych odstępów przed wanną, zlewem, czy muszlą klozetową jest bardzo istotne. Jako że w większości mieszkań łazienki nie są zbyt duże, musimy bardzo rozsądnie gospodarować przestrzenią. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na umieszczeniu w łazience zarówno wanny, jak i prysznica, a nie chcesz rezygnować z żadnego z tych urządzeń, rozwiązaniem może okazać się zabudowana wanna, którą łatwo można przekształcić w dużą kabinę prysznicową. Warto też zastanowić się nad zrezygnowaniem z klasycznych kaloryferów na rzecz grzejników rurkowych, które jednocześnie mogą także pełnić rolę wieszaków na ręczniki.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się optyczne powiększenie przestrzeni, przy użyciu odpowiednio dobranych luster i dodatkowych źródeł światła, np. w postaci kinkietów lub diod .

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter