×

Jak wybierać kanapy wypoczynkowe do salonu?

Jak wybierać kanapy wypoczynkowe do salonu?

Narożniki rozkładane, małe eleganckie kompaktowe sofy, duże rodzinne komplety wypoczynkowe — różnorodność mebli do twojego salonu może zaskoczyć, ale to właśnie dzięki niej jesteś w stanie zaaranżować przestrzeń dokładnie tak, jak sobie to zaplanowaliście. 

Meble wypoczynkowe w twoim salonie

Producent mebli tapicerowanych ma wam dzisiaj do zaoferowania naprawdę wiele. W ofercie mebli wypoczynkowych nie brakuje zarówno bardzo kompaktowych, zgrabnych sof, jak i naprawdę dużych kanap i narożników z funkcją spania, które sprawdzają się niejednokrotnie jako meble dla nocujących w domu gości. Pokój dzienny możesz więc zaaranżować na naprawdę wiele sposobów. Fotele rozkładane z funkcją spania to także ciekawe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w nieco mniejszych salonach lub jako uzupełnienie dla większej, ale na przykład nierozkładanej kanapy. Sofy i kanapy wypoczynkowe warto dobierać przede wszystkim z myślą o przestrzeni, jaką masz do wykorzystania, ale i aranżacji, którą chcesz stworzyć. Tego typu meble wypoczynkowe mogą sprawdzić się tak np. w pokoju nastolatka oraz pokoju gościnnym. Często to właśnie kanapy z funkcją spania pozwalają maksymalnie wykorzystywać przestrzeń, co liczy się szczególnie w pokojach o ograniczonym metrażu.

Jak wybierać komplety wypoczynkowe?

Meble wypoczynkowe to dzisiaj naprawdę szeroka kategoria produktów: https://www.emkameble.pl/kanapy-wypoczynkowe. Pod hasłem kanapa wypoczynkowa znajdziesz:

  • wygodne fotele (niejednokrotnie z funkcją spania)
  • dwuosobowe sofy,
  • trzyosobowe i większe rozkładane sofy z funkcją spania,
  • większe kanapy z funkcją spania codziennego,
  • duże narożniki z funkcją spania.

Wybór spośród tej bardzo bogatej i różnorodnej oferty powinien być uzależniony przede wszystkim od specyfiki pomieszczenia, które chcesz zaaranżować. Chodzi tutaj nie tylko o metraż, który jest oczywiście kluczowym kryterium wpływającym na dobór mebli, lecz także o funkcję. Inaczej bowiem dobierasz meble do salonu, który jednocześnie funkcjonuje jako sypialnia lub od czasu do czasu spełnia funkcję pokoju gościnnego. Inaczej zaś urządzasz salon, który służy jedynie do wypoczynku i przyjmowania gości, natomiast nie służy jako alternatywna sypialnia.

Z pewnością inaczej także obierasz meble wypoczynkowe do salonu, w którym regularnie przebywają dzieci, bawią się, spędzają z wami wspólnie czas. Tutaj wybór tapicerki, koloru kanapy, materiału obicia ma niemałe znaczenie dla długiej żywotności i dobrej prezencji kanapy.

Kanapy wypoczynkowe — na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Wybór mebli wypoczynkowych jest oczywiście uzależniony od przyjętego pomysłu aranżacyjnego. Dzisiaj bez problemu znajdziesz oczywiście meble pasujące do minimalistycznych, nowoczesnych w swoim charakterze wnętrz, jak i te, które świetnie sprawdzą się w bardziej tradycyjnych aranżacjach, przestrzeniach urządzanych w stylu glamour, retro czy nawet folk.

Oprócz estetyki kanapy czy sofy warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość jej wykonania. I nie chodzi tutaj jedynie o materiał obicia czy typ tapicerki. Kanapa to jeden z takich mebli, które kupujemy na dłuższy czas i nie wymieniamy ich co roku. Dlatego też warto zwrócić uwagę na całą konstrukcję kanapy. Ważny z pewnością będzie sam stelaż, jego solidność i stabilność. Jeśli sofa lub kanapa mają być rozkładane, dobrze jest przyjrzeć się także mechanizmowi składania i rozkładania mebla. Powinien on maksymalnie płynnie działać, ale jednocześnie być stabilny, domykać się itd. Warto także przyjrzeć się szczegółom — sposobowi wykonania nóżek, podłokietników, zagłówków.

Materiał zewnętrzny

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter