×

Schody drewniane – rodzaje we wnętrzach

Schody drewniane – rodzaje we wnętrzach


Jakiego typu schody drewniane można znaleźć dzisiaj w popularnych sklepach oraz u renomowanych producentów?

Na które rodzaje takich schodów się zdecydować, co wziąć pod uwagę i od czego zależy wybór optymalny?

Sprawdzamy!

Popularne schody drewniane – główne rodzaje do wnętrz

  • Schody klasyczne proste: zwykle mocuje się je tuż przy ścianie, tak, by do niej ściśle przylegały. Wprawdzie zajmują one dużo miejsca, ale ich plusem jest wygoda codziennego użytkowania, szczególnie w przypadku osób starszych. Długie, szerokie, wygodne – pozwalają wspinać się po nich bez najmniejszego problemu.
  • Schody kręte: takie, po których wchodzenie wymaga uwagi, posiadają one charakterystyczne zawijasy biegnące ku górze. To właśnie ten rodzaj schodów drewnianych pozwala oszczędzić cenne w mieszkaniu miejsce i nie zabiera go tak wiele, jak schody proste. Minus: osoby starsze będą miały wyzwania z wchodzeniem po takich schodach, dlatego lepiej montować je tam, gdzie korzystać będą młodzi.
  • Schody drewniane składane do stropu – niewidoczne gołym okiem. Takie drewniane schody co do ceny są najtańsze, podobniej jak i dla fachowca najłatwiejszy jest ich montaż. Niestety nie użyjemy ich wówczas, gdyby miały być wykorzystywane codziennie, bo nastręczyłoby to dodatkowych uciążliwości. Za to świetnie sprawdzą się jako schody na strych.

Decydując się na drewniane schody warto też od razu zastanowić się nad tym, jakie wybierzemy do nich barierki. Czy mają pasować do stylistyki mieszkania czy jest to nam zupełnie obojętne? Czy mają być przejrzyste czy może drewniane albo aluminiowe?Dopiero po podjęciu takich decyzji – zamawiamy i wołamy ekipę do ich montażu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter