×

Lampy wybiera się na lata

Lampy wybiera się na lata

Często ten fakt uświadamiamy sobie dużo po czasie, gdy efekt nieprzemyślanego zakupu zaczyna nas drażnić i wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę w domu pełni oświetlenie.

Lampy nie tylko zapewniają odpowiednie natężenie światła we wnętrzach, ale też stanowią ważny aspekt dekoracyjny i funkcjonalny. Największym błędem w ich prawidłowym doborze jest kryterium ceny. Nie warto sugerować się niską kwotą przy zakupie przedmiotów, które mają nam służyć długie lata.

Na co więc zwracać uwagę wybierając lampy?

Inne lampy potrzebujemy do salonu, a zupełnie inne do sypialni. Salon, jako najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu i jednocześnie to, w którym spędzamy najwięcej czasu wymaga szczególnie starannego wyboru. Prawidłowe oświetlenie do salonu to szereg różnych punktów świetlnych o różnych przeznaczeniach, różnych kształtach i różnym natężeniu światła. Oprócz centralnie umieszczonej lampy głównej w postaci np. żyrandola bardzo ważną funkcję pełnią lampy stojące. To przy ich delikatnym świetle relaks po pracy jest najprzyjemniejszy, przy czym należy pamiętać, by w niskich pomieszczeniach klosz skierowany był ku górze – uzyskuje się w ten sposób efekt powiększający, a w wysokich na odwrót.

Wybierając lampy do salonu warto zwrócić uwagę na lampy handmade, czyli wykonane ręcznie. Są unikalne i nieszablonowe przez co wnętrze nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. W dużych salonach świetnie sprawdzą się kinkiety podświetlające wybrane elementy ścian wprowadzające nastrój przytulności.

Oświetlenie do sypialni pełni odmienną funkcję. W tym pomieszczeniu używa się przede wszystkim lampek nocnych i na to w jaki sposób oświetlają wnętrze w pobliżu łóżka należy zwrócić szczególną uwagę. W przypadku małej sypialni dobrze sprawdzą się kinkiety nad łóżkiem, jeśli natomiast posiadamy więcej miejsca postawmy na klasyczne lampki nocne. Ważne, by lampy do sypialni podkreślały nastrojowość pomieszczenia, a ich kształt i wzory były dopasowane do stylu w jakim jest urządzona sypialnia.

Dobrze dobrana lampa będzie towarzyszyć domownikom przez długie lata.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter