×

Ogrzewanie nie musi być nudne- czyli czym zastąpić tradycyjny sposób ogrzewania domu?

Ogrzewanie nie musi być nudne- czyli czym zastąpić tradycyjny sposób ogrzewania domu?

W wielu mieszkaniach i domach nie ma obecnie miejsca na duże, żeliwne kaloryfery, które dostarczają przyjemnego ciepła, ale za to są bardzo nieporęczne i szybko zbierają kurz, jaki osiada między jego kratkami i zanieczyszcza ogrzane powietrze.

Warto zatem wiedzieć o innych alternatywach ogrzewania, które z powodzeniem są w stanie zastąpić pierwotne urządzenie do tego przeznaczone.

Pierwszą opcją jest regulator pokojowy, który wyróżnia się nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale również innowacyjnym funkcjami, zapewniającymi możliwość szybkiego wyregulowania temperatury zarówno blokowo na cały tydzień, jak i na dany dzień. Jego zaletą są czujniki, sprawujące pieczę nad utrzymywaniem właściwej temperatury w całym pomieszczeniu, podłodze oraz temperatury powietrza. Warto zainwestować w to poręczne urządzenie ze względu na możliwość dopasowania do każdego rodzaju wnętrz.

Drugą opcją może być grzejnik, różniący się znacznie od wcześniej wspomnianego kaloryfera. Grzejnik jest dostępny w o wiele bardziej subtelnej wersji, bez wystających, metalowych elementów, mogących stanowić przeszkodę w sprawnym umeblowaniu pokoju. Jest on węższy i szczuplejszy, a co za tym idzie zmieścić się nawet w ciasnych pomieszczeniach, bez tarasowania pustej przestrzeni. Ponadto nie rzuca się w oczy, nie przegrzewa i posiada funkcję regulacji temperatury. Grzejniki są pokrywane elektrostatycznie farbą poliestrową, jaka zapewnia jednorodną powłokę o stałych parametrach i niedopuszczającą do zżółknięcia, czy zmarszczenia farby, co mogłoby zdecydowanie zmniejszyć atrakcyjność tych urządzeń. Na rynku dostępne są także grzejniki łazienkowe, korzystnie wyglądające na tle wystroju tego pomieszczenia i posiadające opcję zawieszenia na wysokości głowy tak, by móc łatwo osuszyć mokre ręczniki, a przy okazji ogrzać łazienkę.

Kolejną propozycją są kotły gazowe, te już posiadają nieco większe gabaryty od swoich poprzedników, ale za to są skuteczne i szybko rozprowadzają ciepło po mieszkaniu. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj można je zawiesić nad ziemią, co sprawia, iż nie zajmują one zbyt dużo miejsca i są o wiele wygodniejsze w obsłudze, niż inne urządzenia grzewcze. Ponadto cechują się definitywnie dłuższą żywotnością i nie są podatne na awarie, co przynosi im niezwykłą popularność wśród osób ceniących sobie czas i wygodę.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.