×

Oryginalne ozdoby do wnętrz – od czego zacząć?

Oryginalne ozdoby do wnętrz – od czego zacząć?

Jakie ozdoby do wnętrza sprawdzają się najlepiej? Czy kupujemy podobne produkty, idąc za trendami wnętrzarskimi czy może każdy z nas ma inny gust i podobają mu się nieco inne rozwiązania? Zanim rozpoczniesz poszukiwania ciekawych ozdób, zadaj sobie proste pytanie: w jakim stylu urządzone jest teraz Twoje mieszkanie i co nadałoby mu charakteru? Jakie rzeczy będą do siebie pasowały i sprawią, że całość będzie spójna i ładna?

Różne mieszkania, różne ozdoby do wnętrz

Jeśli mówimy o ozdobach i dekoracjach do pokoju dziecka, które dla przykładu wyjątkowo uwielbia kolor zielony i morskie czy żeglarskie klimaty, to zadanie wybory ozdób do takiego wnętrza, mamy od razu ułatwione! Wystarczy uważnie rozejrzeć się po pokoju dziecka i zastanowić się czy brakuje w nim właśnie jakichś oryginalnych ozdób marynarskich np. nawiązujących do wody, jezior czy flory morskiej.

Ozdoba sama w sobie ma być ciekawym dodatkiem, który przykuje uwagę dziecka, nastolatka czy dorosłego, któremu pokój urządzamy. Zadbajmy więc o to, żeby była interesująca, stylowa, dobrze komponująca się z tym wystrojem wnętrza, jaki jest teraz. Może to być barwna narzuta na łóżko, pled, kolorowy kocyk który ucieszy oko czy inspirowany motywami bajkowymi (w przypadku dziecka) dywanik.

Pamiętajmy też o tym, żeby mierzyć siły na zamiary. Nie wydawajmy na dekoracje więcej środków, niż jesteśmy w stanie, bo lepiej żeby oko cieszyła skromna ozdoba, niż żeby męczył nas fakt, że wydaliśmy pensję na coś, co za dwa czy trzy lata domownikowi się znudzi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter